کسب و کار در مسیر صحیح ...

در مطلب امروز (برندینگ شخصی برای فروشندگان) به بیان روش‌های نامناسبی که معمولاً فروشندگان و کارشناسان فروش در برندینگ شخصی خود به کار می‌گیرند می‌پردازیم، در هر مورد موارد منفی مطرح و راهکار مناسب را ارائه خواهیم داد. با هورموند همراه شوید؛

 

از پاسخگوی ایمیل خودکار استفاده نکنید

ممکن است از فردی ایمیلی دریافت کرده‌اید و پاسخ خودکار را در جواب ایمیل فرستاده‌اید که مضمونی شبیه به این دارد: من بسیار سرم شلوغ است و در اولین فرصت پاسخ‌خواهم داد. این پاسخ بسیار آزاردهنده است، مگر اینکه مدیر سازمان بزرگی باشید که تا این حد از ایمیل با پاسخ خودکار استفاده کنید. شاید نظریه‌های مشورتی بسیاری برای برندسازی به شما این آموزش را می‌دهند تا چنین فیلترهایی را قرار دهید. به شما گفته می‌شود، هرقدر که در دسترس نباشید آن‌وقت بیشتر ارزشمند خواهید بود، اما این درست نبوده و اولین هدف شما در ساخت یک برند شخصی ایجاد ارتباط با مشتریان است.

 

 تظاهر نکنید که دستیار هستید

اگر به شما گفته شد که این استراتژی را به‌کارگیرید، امتناع کنید. این توصیه بر مبنای توصیه در دسترس نبودن است، پس این کار را انجام ندهید. همچنین درصورتی‌که دستیاری ندارید، اشتباه است که وانمود به داشتنش کنید. اگر فردی موضوع را متوجه شود‌، شما اعتماد مخاطبان خود را از دست خواهید داد، درصورتی‌که افراد پاسخ شخصی از خود شما دریافت کنند، اعتماد بیشتری خواهد کرد.

 

در قالب سوم شخص مکاتبه نکنید

برای تثبیت مدیریت، اغلب به شما توصیه می‌شود که در قالب شخص سوم مکاتبه کنید. به‌این‌ترتیب، امکان دارد تمامی دستاوردهای خود را لیست کنید، بدون اینکه ظاهراً بلوفی زده باشید. مشکل اینجاست که ۹۹ درصد افرادی که قسمت درباره ما را روی سایت شما یا دیگر محل‌ها می‌بینند، خواهند فهمید که چه کسی آن را نوشته است.

 

تخصص خود را به رخ نکشید

کلمه متخصص تقریباً در کسب‌وکار یک کلیشه است. هرجایی نگاه کنید، فردی را می‌بینید که خودش را طراح خطاب کرده است؛ اما بااین‌همه، لغت متخصص تأثیرگذاری خود را ازدست‌داده است. کلمه متخصص در عمل نادیده گرفته می‌شود. اگر شما آنچه را که می‌خواهید بیان کنید، بدون تمرین انجام دهید، آن موقع مردم عنوان شما (متخصص بودنتان) را خواهند دید. به‌جای این استراتژی‌های اشتباه پیش‌فرض، بهترین روش این است که برند خود را از طریق اعتبار و ارتباط بسازید.

در پایان یادآور می‌شویم که کیفیت دستاورد نادر و کمیابی است. تا جایی که می‌توانید از طریق ارتباط برقرار کردن متفاوت باشید. شما همیشه نمی‌توانید در دسترس باشید. همیشه نمی‌توانید به هر ایمیلی بدون درنگ پاسخ دهید، اما می‌توانید تلاش کنید. این تلاش موردتوجه قرار خواهد گرفت و به شما کمک خواهد کرد. مردم از کسانی خرید می‌کنند که آن‌ها را می‌شناسند، اعتماد دارند و علاقه دارند.

انتهای مطلب ۴ اشتباه در برندینگ شخصی برای فروشندگان / لینک محتوا