کسب و کار در مسیر صحیح ...

کسب و کارهای کوچک معمولاً از پس هزینه‌های سنگین بازاریابی که برندهای بزرگ‌تر به‌راحتی در اختیار دارند برنمی‌آیند. به همین علت، صاحبان کسب و کار کوچک باید برای ترویج کسب و کار خود خلاق، مصمم و مجاب‌کننده باشند. خبر خوب این است که روش‌های سودمند بسیار زیادی برای بازاریابی کسب و کار کوچک وجود دارد که بدون نیاز به صرف حتی یک ریال، نتایج بسیار خوبی برای کسب و کار شما به ارمغان می‌آورند. شما می‌توانید با راه‌اندازی وب‌سایت خود، کارتان را شروع کنید.

ما این ۲۴ روش بازاریابی رایگان، امتحان شده و اثبات‌شده را برای بازاریابی کسب و کار کوچک شما جمع‌آوری کرده‌ایم. مواردی که بیشترین تناسب را با شما دارند انتخاب کرده و این صفحه را به‌عنوان مرجعی برای نظارت بر پیشرفت خود به فهرست علاقه‌مندی‌های خود اضافه کنید. این‌ها مؤثرترین روش‌های رایگان برای ترویج موفقیت آمیز آنلاین کسب و کار شما هستند؛

 

 1. یک وب‌سایت قدرتمند برای کسب و کار خود راه‌اندازی کنید:

سایت شما سنگ محک حضور آنلاین شماست. برای ایجاد سایت خود به رایگان از می‌تواند از سرویس‌دهنده‌های متعددی که برای همین منظور راه‌اندازی شده‌اند استفاده کنید، نیازی هم به مهارت کد نویسی یا طراحی نیست!

 

 1. نشانی سایت خود را به موتورهای جستجو ارسال کنید:

گوگل و بینگ هر دو امکان ارسال لینک را در پلتفرم‌های خود فراهم می‌کنند و به‌این‌ترتیب فرآیند ثبت صفحات سایت شما (ایندکس شدن) را سریع‌تر می‌سازند. این کار به بهبود SEO (بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو) شما و رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجو کمک می‌کند.

 

 1. در یک همایش حرفه ای سخنرانی کنید:

ارائه دیدگاه‌ها یا به اشتراک گذاشتن تخصصتان با مخاطب زنده، راه فوق‌العاده‌ای برای قرار گرفتن در مرکز توجه است.

 

 1. از مشتریان راضی خود بخواهید تجربه خود را در کانال های اجتماعی شان به اشتراک بگذارند:

چیزی که مشتری های راضی درباره شما می‌گویند بسیار متقاعدکننده‌تر ازآنچه شما درباره خودتان می‌گویید است.

 

 1. یک خبرنامه راه بیندازید و به رشد تعداد مشترکان آن بپردازید:

بازاریابی ایمیلی یک راه مؤثر برای تعامل با مشتریان بالقوه و مشتری های فعلی است. برای ایجاد آسان خبرنامه و ارسال مجموعه‌ای از ایمیل‌های جذاب برای مشترکان همین امروز دست‌به‌کار شوید، در این مورد نیز سرویس‌دهنده‌های بسیاری به رایگان وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

 1. ارائه آسانسوری (معرفی ۳۰ ثانیه‌ای) خود را بهبود بخشید:

آیا می‌دانید چگونه می‌توانید در یک سخنرانی کوتاه، هوشمندانه و جذاب ۳۰ ثانیه‌ای برند خود را بقبولانید؟ اگر پاسخ شما منفی است، اکنون زمان تمرین فرا رسیده است.

 

 1. یک جلسه مشاوره رایگان ارائه کنید:

با ارائه یک وقت ملاقات تک جلسه ای و بدون هیچ پیش‌شرط و محدودیتی به ادامه یافتن تعامل کمک کنید.

 

 1. یک آگهی خبری درباره اخبار و رویدادها ارسال کنید:

زمانی که اتفاق جالبی در کسب و کار شما در جریان است، یک داستان جذاب تهیه کنید و آن را به چند سایت ارسال آگهی های خبری بفرستید. فهرستی از وب‌سایت‌های آگهی خبری رایگان را بررسی کرده و آن‌هایی را که می‌توانید با آن‌ها کارکنید مشخص نمایید.

 

 1. برای ترغیب به تعامل، افراد مرتبط را در پست‌های خود در رسانه‌های اجتماعی تگ کنید:

با تگ کردن پروفایل‌های اجتماعی مردم در پست‌هایتان توجه آن‌ها را جلب کنید.

 

 1. در صفحات گواهی کاربران برای خدماتی که مورداستفاده قرار می‌دهید خود را نمایش دهید:

صفحه‌های گواهی کاربران برای کالا یا خدمات، یک پلتفرم برد-برد فراهم می‌کنند. صفحه گزارش‌های نمونه را بررسی کنید تا مشاهده کنید چگونه کاربران از به اشتراک گذاشتن سایت‌های خود با بقیه بهره می‌برند.

 

 1. برای وبلاگ‌های مرتبط پست مهمان بنویسید:

نوشتن برای وبلاگ خودتان عالی است، اما با انتشار پست‌هایتان در وبلاگ‌هایی که خواننده‌های زیای دارند شانس بیشتری برای نمایش خود به مخاطبان بیشتر کسب می‌کنید.

 

 1. مسابقه یا چالشی راه بیندازید که نیاز به اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی داشته باشد:

بجای درخواست برای ارسال پست، از شرکت‌کنندگان در مسابقه بخواهید محتوای شما را برای شما در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. با ارائه محصول یا خدمات خود به‌عنوان جایزه در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

 

 1. در لینکدین شبکه سازی کنید:

بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی کاری جهان برای به دست آوردن مخاطبان بیشتر جای خوبی است. به مکالمات حوزه کاری خود بپیوندید و ویژگی‌های حرفه ای منحصربه‌فرد خود را در معرض نمایش بگذارید. برای شروع، مقاله‌های با موضوع بازاریابی با لینکدین را بررسی کنید.

 

 1. از یک امضا که برند شما را نشان می‌دهد در ایمیل‌های خود استفاده کنید:

افزودن نماد و یک لینک به وب‌سایت شما کلیک‌های بیشتری نصیب شما خواهد کرد. علاوه بر این برند شما را به‌عنوان یک برند حرفه ای جدی به نمایش خواهد گذاشت.

 

 1. با راه‌اندازی یک ویدیوبلاگ به خود به‌عنوان یک متخصص اعتبار ببخشید:

حوزه تخصص خود را به سؤالات اساسی تقسیم کنید و این سؤالات را به راهنماهای ویدیویی آموزنده تبدیل کنید.

 

 1. هشتگ های پرطرفدار را به نوشته‌های خود بیفزایید:

زمانی که روی پست روزانه خود برای ارسال در رسانه‌های اجتماعی کار می‌کنید، نگاهی به هشتگ های محبوب بیندازید و بررسی کنید که آیا می‌توانید برای افزایش مخاطب آن‌ها را به محتوای خود اضافه کنید.

 

 1. قدرت کار محلی را درک کنید:

متمرکز کردن بخشی از انرژی بازاریابی روی جامعه محلی یک بعد شخصی به برندسازی شما می‌بخشد. حضور شما در رویدادها، اخبار و شبکه‌های محلی نتایج سریع‌تری از هدف گرفتن مخاطب عمومی به دست می‌دهد.

 

 1. پیگیر مشتری های قبلی خود باشید:

پس از اتمام خرید، رفتار توأم با احترام و توجه را نسبت به مشتریان خود از یاد نبرید. اگر به توجه خود به آن‌ها ادامه دهید احتمال بسیار بیشتری برای بازگشت آن‌ها و خرید بیشتر وجود خواهد داشت.

 

 1. فروشندگان و پیمانکاران تان را به سمت خود جذب کنید:

درصورتی‌که برای ایجاد یک ارتباط کاری معنی‌دار با افرادی که به‌صورت روزانه با شما کار می‌کنند تلاش کنید، این افراد می‌توانند سفیران فداکار برند شما شوند.

 

 1. کسب و کار خود را به دایرکتوری های آنلاین اضافه کنید:

این روشی بسیار عالی برای بهبود لینک سازی است که خود راهی مهم برای بالا رفتن در نتایج جستجو است. یک فهرست از تعداد زیادی از دایرکتوری تهیه‌کرده و بهترین‌ها را امتحان کنید.

 

 1. به‌صورت داوطلبانه محصولات دارای برند خود را برای استفاده در تولید برنامه‌ها و رویدادها ارائه کنید:

دیده شدن نیرومند است. حتی اگر ارائه یا اهدای محصولاتتان برای تولید یک فیلم کوتاه، یک فستیوال یا کارگاه آموزشی برای شما بازده مالی نداشته باشد، حضور برند شما بازهم تأثیر خود را خواهد گذاشت.

 

 1. در پروژه‌های عام‌المنفعه شرکت کنید:

این کار هم برای رشد فردی و هم برای شهرت کسب و کار شما بسیار عالی است.

 

 1. به یک گروه منتخب از دنبال کنندگان خود یک کد تخفیف VIP ارائه دهید:

با یک تخفیف محدود که فقط گروهی از دنبال کنندگان شما می‌توانند از آن بهره ببرند، حس خاص بودن را به آن‌ها هدیه کنید.

 

 1. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مخصوص جاویژه (niche) را کشف کنید:

درست است که همه در فیس‌بوک حضور دارند، اما شبکه‌های کوچک‌تر که مختص یک جاویژه هستند مخاطبان بسیار هدفمندتری برای برند شما فراهم می‌کنند. اگر یکی از این شبکه‌ها را یافتید که با حوزه کاری شما تناسب دارد، باید تلاش کنید تا حضور خود را در آن ریشه‌دار و پایدار کنید.

برای ترویج کسب و کارتان نیاز به خدمات تخصصی‌تری دارید؟ با هورموند تماس بگیرید!

انتهای مطلب/ لینک محتوا