کسب و کار در مسیر صحیح ...

جذب مشتریان جدید روز به‌روز در حال دشوارتر شدن است. ایجاد یک استراتژی بازاریابی همه‌جانبه با استفاده از رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی جاذبه‌ای inbound marketing، بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر، طراحی وب‌سایت و حتی تاکتیک‌های بازاریابی سنتی نیز رو به دشوارتر شدن پیش می‌رود. شما به‌خوبی می‌دانید که بازاریابی برای موفقیت شرکت شما اهمیت دارد، اما آیا می‌دانید که استفاده از خدمات یک آژانس بازاریابی برای کسب و کار شما تصمیم درستی است یا خیر؟

با هورموند همراه شوید، چراکه ما در این مطلب، ۱۵ دلیل نیاز کسب و کار شما به یک آژانس بازاریابی (Marketing Agency) را گردآوری کرده‌ایم.

 

وقتی نتایج با میزان تلاش شما همخوانی ندارد

آیا این مورد آشنا به نظر نمی‌رسد؟ شما و اعضای گروهتان با جدیت به وبلاگ نویسی و تولید محتوا پرداخته‌اید، بااین‌وجود هنوز منتظر شنیدن صدای زنگ تلفن هستید. فعالیت‌ها و تلاشی که صرف بازاریابی درون‌گرای خود می‌کنید، با نتایجی که حاصل می‌شود همخوانی ندارد. این مسئله قابل‌حل است، چراکه آژانس‌های بازاریابی روش جذب مشتریان راغب (lead generation) و ایجاد کمپین‌هایی برای افزایش خریدار و فروش شما را به‌خوبی می‌دانند.

 

موسسه بازاریابی یک گروه است، نه فرد

هنگامی‌که شخصی را استخدام می‌کنید، تنها خدمات یک نفر را به دست می‌آورید. زمانی که یک موسسه بازاریابی عملکرد-محور را به کار می‌گیرید، یک گروه بازاریابی کامل در اختیار شما قرار می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال، اغلب کمپین های بازاریابی به ترکیبی از استراتژی، خلاقیت (در کارهای گرافیکی و تصویرسازی) و توسعه وب نیاز دارند. بیشتر کارکنان فقط در یکی از این موارد تخصص دارند، اما یک موسسه، گروهی از مدیران بازاریابی خلاق و مجرب را در اختیار دارد.

 

حذف هزینه‌های عمومی

معمولاً بازاریابی برای اجرا بودجه مشخصی دارد. این بودجه، هزینه‌های کارکنان، امکانات و هزینه‌های عمومی دیگر مانند مزایا و فضای محیط کار را نیز در بر می‌گیرد. با استفاده از یک آژانس بازاریابی می‌توان در این هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد.

 

مدیریت اطلاعات

برای بازاریابی موفق، اطلاعات از اهمیت حیاتی برخوردار هستند. اطلاع از شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) به شما کمک می‌کند تا به سرمایه‌گذاری در فعالیت‌هایی بپردازید که موجب رشد شرکت می‌شوند. موسسه بازاریابی شما باید تماماً بر اطلاعات تمرکز کند. اطلاعات، نیروی محرکه برنامه ریزی، راهبرد و اجرای کمپین های بازاریابی شما هستند.

 

تخصص در ابزارهای بازاریابی

دنیای بازاریابی، هرروز در حال تغییر است. تقریباً هرروز بسترهای بازاریابی جدید معرفی می‌شوند. باوجود این همه ابزار برای نظارت بر رسانه‌های اجتماعی و نرم‌افزارهای خودکار بازاریاب و پیگیری (tracking software)، واقعاً چه کسی فرصت یادگیری روش کار با همه آن‌ها را در اختیار دارد؟ موسسه بازاریابی شما باید در کار با این ابزارهای بازاریابی تخصص داشته باشد.

 

بازاریاب های باهوش

همین‌طور که شرکت شما رشد می‌کند، باید کارکنان آن و من‌جمله اعضای گروه بازاریابی تان را افزایش دهید؛ اما قطعاً فرد یا افراد موردنظر شما باید بهترین استعدادهای بازار باشند. باید با خود صادق باشید و بپذیرید که آژانس‌های بازاریابی بهترین استعدادها را در اختیاردارند. تصور کنید؛ کارکنان موسسه در مهندسی یا حسابداری تحصیلات یا تجربه کسب نکرده‌اند، آن‌ها بازاریاب هستند، این عشق آن‌ها است، به این دلیل صبح‌ها از خواب بیدار می‌شوند. این‌ها همان افرادی هستند که می‌خواهید در گروه بازاریابی شما کار کنند.

 

نگاه از بیرون نسبت به کسب و کار شما

دو جفت چشم بهتر از یک جفت چشم است. حتی اگر هدف از به‌کارگیری گروه بازاریابی این باشد که فقط در راهبرد و اجرای بازاریابی به شما کمک کنند، به‌هرحال آن‌ها اطلاعاتی نیز درباره کسب و کار دارند. حتی ممکن است مدیر پروژه شما یکی از مشتریانتان باشد. مجری بازاریابی شما می‌تواند آن نگاه از بیرون را نسبت به کسب کار شما فراهم کند. ازآنجایی‌که شما بیش‌ازحد به پروژه‌ها نزدیک هستید، این نگاه بیرونی گاهی می‌تواند سودمند باشد.

 

کارآمدی بیشتر کسب و کار

اگر شما هم مانند بسیاری از کسب و کارهای در حال رشد باشید، بازاریابی نقطه قوت شما نیست. این نباید رشد کسب و کار شما را متوقف یا کند کند. به‌کارگیری یک شرکت بازاریابی به شما اجازه می‌دهد به کاری که بهتر از همه انجام می‌دهید بپردازید: مدیریت کسب و کارتان. این شما را قادر می‌سازد روی نقطه قوت خود تمرکز کنید و در کار خود کارآمدتر شوید.

 

عدم نیاز به آموزش

اگر پای درد دل کارکنان بخش منابع انسانی بنشینید، خواهید شنید که یکی از بزرگترین مشکلات آن‌ها این واقعیت است که پذیرفته‌شدگان مشاغل مختلف نیاز به آموزش دارند. این آموزش‌ها مستلزم صرف هزینه و زمان است. البته شرکت بازاریابی شما نیاز دارد اطلاعاتی راجع به شرکت، برند و آنچه می‌فروشید کسب کند، اما نیازی ندارد که روش استفاده از سیستم‌های جدید را یاد بگیرد و لذا از همان روز اول با تمام توان آماده فعالیت و راه‌اندازی کمپین های بازاریابی بهتر برای شرکت شما خواهد بود.

 

مقیاس پذیری (SCALABLITY) آژانس‌های بازاریابی

زمانی که برای بهبود بازاریابی خود نیاز به استخدام فرد دیگری دارید چه اتفاقی می‌افتد؟ در همان موقعیت قبلی قرار می‌گیرید؛ باید فرد مناسبی را پیدا کنید، به او آموزش بدهید و یک حقوق قابل‌توجه نیز به او پرداخت کنید. موسسه بازاریابی شما از پیش برای چنین شرایطی آمادگی دارد. افزودن منابع اضافی به پروژه شما، حتی اگر تنها برای یک یا دو کمپین باشد، آسان است. موسسه می‌تواند خود را با کسب و کار شما تطبیق دهد.

 

اطلاع از آخرین روش های بازاریابی

آیا زمان کافی برای کسب اطلاع از آخرین اخبار و رویکردهای بازاریابی را در اختیار دارید؟ فضای بازاریابی به‌سرعت در حال تغییر و دگرگونی است و این تغییرات، از بسترهای جدید رسانه‌های اجتماعی گرفته تا روش های جدید تعامل با مشتری را در بر می‌گیرد. برای اینکه کار شرکت‌های بازاریابی مرتبط باشد، باید خود را با جدیدترین رویکردهای بازاریابی به‌روز نگاه‌دارند.

 

سنجش بازگشت سرمایه

بزرگترین مشکل در بازاریابی، فقدان سنجش و اندازه‌گیری است. بسیاری از شرکت‌ها بدون اینکه آماری از میزان بازگشت سرمایه خود داشته باشند، به بازاریابی می‌پردازند. آژانس بازاریابی شما می‌تواند کمپین‌هایی که مؤثر هستند و تاکتیک‌هایی که باید کنار بگذارید را برای شما مشخص کند. به‌علاوه، موسسه بازاریابی شما باید برای اندازه‌گیری بازگشت سرمایه واقعی کمپین های بازاریابی شما از تجزیه‌وتحلیل حلقه بسته (closed-loop analytics) استفاده کند.

 

علاقه به موفقیت کسب و کار شما

ما در مجموعه بازاریابی مان هیچ مشتری جدیدی را نمی‌پذیریم، مگر اینکه همان احساسی را نسبت به کسب و کار او داشته باشیم که نسبت به کسب و کار خودمان داریم. آژانس بازاریابی شما نیز باید چنین حسی داشته باشد. علاقه به کسب و کار شما باید خود را در تاکتیک‌های بازاریابی نشان بدهد. موسسه بازاریابی شما از یک کارمند معمولی علاقه بیشتری به کسب و کار شما دارد، زیرا موسسه بازاریابی، شریک راهبردی شما است.

 

مشارکت راهبردی آژانس بازاریابی

شاید این‌یکی از بهترین مواردی باشد که یک گروه بازاریابی می‌تواند ارائه کند. شرکای راهبردی، مؤسسات دیگری هستند که با موسسه شما به‌طور مستقیم به رقابت نمی‌پردازند، بلکه در سایر تاکتیک‌های بازاریابی به آن کمک می‌کنند. این به هنگامی‌که شرکت شما به بازسازی برند، تهیه و توسعه یک اپ جدید، یا تعیین سازوکار ارسال آیتم‌های چاپی نیاز دارد بسیار سودمند خواهد بود. مؤسسات بازاریابی با یکدیگر روابطی برقرار می‌کنند و این روابط می‌تواند برای شما و شرکت شما مفید واقع شود.

 

انعطاف پذیری

ممکن است شرکت شما هر از چند گاهی به تغییراتی نیاز داشته باشد. شاید شرکت شما نیاز داشته باشد در بازاریابی جاذبه‌ای بیشتر از بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری کند. مجری بازاریابی شما باید فرد مناسبی را برای انجام این تغییر در بین کارکنان خود در اختیار داشته باشد. موسسه شما منابع و دانش لازم برای حفظ انعطاف پذیری خود و رشد صحیح کسب و کار شما را در دست دارد.

 

سخن پایانی

آیا کسب و کار شما به یک آژانس بازاریابی نیاز دارد؟ درواقع بهتر است بپرسیم آیا دلیلی وجود دارد که بتواند عدم استفاده از آژانس‌های بازاریابی را توجیه کند؟ همه ما می‌دانیم که چقدر بازاریابی اهمیت دارد و فضای آن تا چه حد در حال تغییر است. با توجه به این شرایط، به‌منظور کسب نتایجی که شما و کسب و کارتان به دنبال آن‌ها هستید، باید به فکر به‌کارگیری یک گروه بازاریابی باشید تا آن نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام/ هورموند