آخرین مطالب کسب و کار

کاربرد CRM در مارکتینگ و مدیریت کسب و کار

فروردین ۱, ۱۳۹۶ | دیجیتال مارکتینگ, کسب و کار, مارکتینگ, مدیریت کسب و کار

بدون شک هدف غایی دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار دیجیتال در یک CRM قدرتمند خلاصه خواهد شد. CRM با فراهم آوردن مجموعه ای از ابزارها و توانایی های دیجیتال مارکتینگ شما را قادر می سازد تا مشتریان را به نحو موثرتری هدفگیری نمایید و به تناسب آن کمپین های دقیق طراحی و مدیریت گردد. این سیستم مدیریت یکپارچه مارکتینگ را در برنامه ریزی، بودجه بندی، اجرا و اندازه گیری تلاش های مارکتینگ فراهم می آورد. همچنین دسته بندی اطلاعات، مدیریت منحصر به فرد کمپین ها، اطلاع رسانی، تحلیل های استراتژیک، بالابردن اثربخشی و پیگیری های برنامه های مارکتینگ نیز توسط این سیستم فراهم خواهد گردید.

در ادامه به برخی قابلیت های CRM در مارکتینگ و مدیریت صحیح کسب و کار می پردازیم، با هورموند همراه شوید؛

 1. مدیریت برنامه مارکتینگ: با استفاده از تحلیل های سی آر ام، داده های مشتریان به اطلاعاتی مناسب و قابل برنامه ریزی تبدیل می شوند. به این ترتیب قادر خواهید بود با سرعت بیشتری به تمایلات و نیازهای مشتری و فرصت های موجود واکنش نشان دهید. همچنین در اجرای مارکتینگ پلن این امکان وجود دارد تا از برنامه ریزی و بودجه بندی گرفته تا نرخ بازگشت سرمایه و اجرای آن به بهینه ترین شکل ممکن صورت پذیرد.
 2. بخش بندی مشتریان: CRM به شما این امکان را می دهد تا مشتریان و مشتریان بالقوه را با شاخص های مختلف دسته بندی کرده و امکان دسترسی سریع و به روز به آنها میسر گردد. با تقسیم بندی اطلاعات به بخش های مختلف، سازمان قادر خواهد بود محصولات و خدمات اختصاصی شده و جذابتری برای مشتریان ارائه دهد. از لیست مارکتینگ پویا و هوشمند و همچنین بخشبندی اطلاعات استفاده کرده و کمپین های مارکتینگ خود را در کمترین زمان برای بخش مشخصی از مشتریان هدف اجرا نماید.
 3. تدوین و اجرای کمپین مارکتینگ: در CRM شما می توانید اقدامات مارکتینگی خود را به آسانی طراحی، اجرا و مدیریت کنید. فعالیت های برنامه ریزی شده را به افراد مرتبط ارجاع داده و گزارش های دقیق از نحوه اجرا دریافت نمایید. همچنین در خارج از سازمان و بصورت لحظه ای گزارش های آنلاین از میزان اثربخشی هر کمپین، نرخ پاسخ مشتریان، نرخ بازگشت سرمایه و دیگر شاخص های کلیدی را در اختیار داشته باشید. این سیستم مدیران مارکتینگ را در تدوین، اجرا، هماهنگی و کنترل فعالیت های تبلیغاتی یاری نموده و سازمان را قادر می سازد پیروز رقابت در کانال های ارتباطی گردد.
 4. تحلیل مارکتینگ: CRM مارکتینگ به مدیران و کارشناسان مارکتینگ کمک می کند تا با کنترل شاخص های مارکتینگ، تحلیل استراتژیک کرده و درکی عمیق از میزان عملکرد برنامه های مارکتینگ و کمپین های تبلیغاتی بدست آورند. همچنین اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه فرآیند خرید و ترجیحات مشتریان و همچنین اطلاعات جمعیت شناختی جهت تقسیم بندی بازار حرفه ای بدست خواهد آمد. داشبورد مارکتینگ در این سیستم اطلاعاتی دقیق، عمیق و چند لایه برای مدیران ارشد مارکتینگ فراهم خواهد نمود.
 5. ارائه پیشنهاد های موثر: با درک کامل از نیازها و علایق مشتریان، نیاز های آتی قابل پیش بینی بوده و پیشنهاد های موثر و به هنگام جهت افزایش میزان فروش و وفاداری مشتریان ارائه خواهد گردید.
 6. مدیریت کانال های ارتباطی: با یکپارچه سازی سیستم CRM با کانال های ارتباطی همچون تلفن، وبسایت، میل سرور و اس ام اس سرور، وبینار، شبکه های اجتماعی، تعامل دوجانبه با مشتریان بالقوه و همکاران تجاری برقرار خواهد گردید.

انتهای مطلب/

۲ دیدگاه ها

 1. inotioffical

  مطلب فوق العاده ای بود..

  پاسخ
 2. نرم افزار CRM پارس ویتایگر

  مثل همیشه عالی…

  پاسخ

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *