اگر تصمیمی اساسی برای تغییر روند کسب و کارتان گرفته اید و قصد دارید از افراد متخصص در مارکتینگ استفاده کنید، برایتان نکته های مفیدی جهت کسب بهترین نتیجه در همکاری با نیروی حرفه ای خارج از شرکت و سازمانتان داریم، با هورموند همراه شوید؛
آژانس مارکتینگ خود را توجیه کنید: هرچه متخصصان آژانس مارکتینگ شما اطلاعات بیشتری در مورد محصول، شرکت، بازار فروش و نحوه مارکتینگ، تبلیغات و روابط عمومی انجام شده تان بدانند بهتر است. باید این مورد که چه چیزی محصول شما را منحصربه‌فرد می کند را انتقال دهید. مزیت های کالا و خدماتتان نسبت به رقبا و محصولات مشابه توضیح دهید. از تبلیغات انجام شده، تحقیق بازار و همچنین خلاصه ای مکتوب در مورد کسب و کار خود را در اختیار آژانس مارکتینگ خود قرار دهید.
با آژانس مارکتینگ رقابت نکنید: مطمئناً شما در جایگاه کارفرما هستید و می توانید برنامه ریزی و راهکارهای ارائه شده توسط شرکت مشاور مارکتینگ خود را رد کنید، اما بهتر است اگر قسمتی از کار مورد تأییدتان نیست به همراه انتقادهای سازنده برای بررسی مجدد مرجوع گردد. این که بخواهید به فردی که در این کار متخصص است بگویید کارش را چگونه باید انجام دهد در قالب منطق و اخلاق حرفه ای نمی گنجد، اگر روش های بهتری در ذهن دارید شاید دیگر دلیلی برای ادامه همکاری وجود نداشته باشد.
به دنبال سطوح تائید بسیار نباشید: احتمالاً شما و شرکای تجاری تان باید برنامه تدوین شده توسط آژانس مارکتینگ تان را تائید یا رد کنید؛ اما باید توجه داشته باشید که در این فرآیند تخصصی جایی برای حسابدار، منشی و خواهر همسرتان وجود ندارد.
پرداخت تعرفه آژانس مارکتینگ: دستیابی به سود مناسب در کسب و کار، همواره دشواری های خاص خود را داشته و شرکت های بسیاری به دلیل تأخیر در پرداخت مشتریان خود متضرر شده و عملاً امکان ادامه همکاری تا رسیدن به نتیجه مطلوب طبق برنامه زمان بندی از دست خواهد رفت. رعایت اصول حرفه ای در پرداخت تعرفه آنچه به دست آورده اید مطابق بر مفاد قرارداد موجب می شود مشاوران مارکتینگ با انرژی بیشتری بر روی پروژه شما در فازهای تکمیلی کارکرده و به نتایج مناسب تری در کسب و کارتان دست یابید.
موازی کاری نکنید: اگر برای فعالیت های تبلیغاتی و روابط عمومی از شرکت های متفاوتی استفاده می کنید بهتر است از نماینده آژانس مارکتینگ خود در این جلسات به صورت هم زمان دعوت کنید. با انجام این کار مطمئن می شوید کسب و کارتان در مسیر صحیح هدایت شده و علاوه بر رفع مشکل موازی کاری، یکپارچگی مناسبی در راستای برنامه مارکتینگ میان آژانس مارکتینگ، آژانس تبلیغاتی و همچنین آژانس روابط عمومی به وجود خواهد آمد.
انتهای مطلب/

همچنین بخوانید:   گذر از تقسیم‌بندی سنتی به تقسیم‌بندی استراتژیک