رهبران تعیین کننده استانداردهای ارتباطی سازمان ها هستند. اطمینان حاصل کنید که همه چیز به بهترین نحو تنظیم شده باشد. در این مطلب با تانیا هال همراه شوید تا به بیان راهکارهایی برای تقویت نویسندگی موثر در کسب و کار بپردازیم؛

اطلاعات با سرعت بالایی در حال انتقال است. توییت ها، پست های وبلاگ و عکس ها تنها چند ثانیه بعد از منتشر شدن میان میلیون ها نفر به اشتراک گذاشته می شوند. سهولت ارتباطات به همه این امکان را می دهد که افکارشان را از طریق نوشتن به اشتراک بگذارند. درواقع شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام برای سهولت در ارتباطات بوجود آمده اند.

نمی توان از همه انتظار داشت که هنگام به اشتراک گذاشتن عکس غذایشان اصول نوشتاری را رعایت کنند. اما استفاده از ادبیات عامیانه و ویرایش نشده برای مطالب مرتبط با کسب و کار تاثیر منفی بر روی کسب و کارتان خواهد گذاشت. نوشته هایی که کامل نباشند و به هیچ کدام از سوال های مخاطب پاسخ ندهند موجب اتلاف زمان خواهند شد.

از طرفی کانالهایی که شرکت ها برای برقراری رابطه از آن ها استفاده می کنند نیز به اندازه فعالیت های داخلی  در بالا بردن بهره وری شرکت موثر هستند. شما به عنوان یک رهبر باید برای راه های برقراری رابطه در میان پرسنل یک روش استاندارد تبیین کنید. در حقیقت شما باید شیوه نوشتاری خود را به گونه ای تقویت کنید که نشان دهد شما یک فرد متخصص، متفکر و دقیق هستید. در ادامه به این سه راهکار می پردازیم:

همچنین بخوانید:   تاریخچه برند

۱- بخوانید: ۹۹ درصد نویسندگان رمان معتقدند که خواندن یکی از دلایل اصلی تقویت مهارت نویسندگی است. همان طور که هر ورزشکاری برای یادگرفتن تکنیک ها باید بازی قهرمانان رشته خود را تماشا کند، هر نویسنده ای هم برای اینکه نوشتن را یاد بگیرد باید آثار نویسندگان بزرگ را مطالعه کند. پرسه در دنیای مجازی و مطالعه مطالبی که دوستانتان به اشتراک می گذارند هیچ چیز ارزشمندی را به شما یاد نمی دهد. در عوض سعی کنید با خواندن مقالات خبری که به خوبی ویراستاری شده اند توانایی های نویسندگی خود را بالا ببرید. خواندن داستان نیز خلاقیت را افزایش می دهد.

۲- تمرین کنید: هیچ ورزشکار، سخنران و بازیگری بدون تمرین کردن نمی تواند مهارت های خود را افزایش دهد. رهبران کسب و کار فرصت های زیادی برای نوشتن و گرفتن بازخورد دارند. مقالات مرتبط با صنعت، پست های وبلاگ و دیگر محتواهایی که از سوی شما نشر می یابند فرصت مناسبی برای تمرین در نویسندگی و افزایش نفوذ شما هستند. هر چه کیفیت محتوای تولیدی بیشتر شود مشتری های بیشتری نیز به سمت شما جذب خواهند شد. سعی کنید خودتان را برای نوشتن به چالش بکشید و هر ماه حداقل یک متن ۷۰۰ لغتی بنویسید. سپس از همکارانتان بخواهید که متن شما را به دقت بررسی کنند و مشکلاتش را به شما بگویند. سپس آن ها را در وبلاگ یا شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۳- بیاموزید: مدت زمان زیادی از یادگرفتن گرامرها و نکات نوشتاری گذشته است. شاید کمی سخت باشد که به خاطر بیاورید در چه مواقعی باید از ویرگول استفاده کنید. بنابراین قدری زمان بگذارید و مهارت های نویسندگی خود را بهبود بخشید. کتاب ها و منابع آنلاین بسیار تاثیرگذارند. همچنین اگر می خواهید کتاب بنویسید بهتر است از کمک های یک مربی با تجربه استفاده کنید. مخاطبان شما علاقه ای به خواندن مطالب ویرایش نشده و غیر مفید ندارند. بنابراین خیلی مهم است که رهبران، مهارت های نویسندگی خود را تقویت کنند.

همچنین بخوانید:   یادگیری ماشینی در تحلیل بازاریابی

انتهای مطلب/