09109200500 info@damaavand.com

کشف خواسته‌های مردم

مشتری دائم شمارا متعجب می‌کنند اما آن‌ها تنها افرادی نیستند که باید در نظر گرفته شوند. جیمز ماهون، گزارشگر تلویزیون CBS و مشاور بازاریابی پیشنهاد می‌کند: «به کسانی که مشتریان پایه شما نیستند بی‌توجهی نکنید. این افراد معمولاً بیشترین درس را به شما می‌دهند.» کمپانی‌ها با گسترش محدوده تحقیق در مورد مشتریان معمولاً فرصت‌های جدیدی کشف می‌کنند.

 

بهینه‌سازی نرخ تبدیل پول

پیپ لاجا، بنیان‌گذار ConversionXL، می‌گوید فرآیند، از هر تاکتیکی مهم‌تر است. اگر فقط بر تاکتیک‌ها تمرکز دارید، در اشتباهید؛ سعی کنید بر فرآیند بهینه‌سازی نرخ تبدیل تمرکز کنید. این کار نیاز به تحقیق عمیق و آزمایش‌های بسیار دارد.

فرضیه‌ها و نظریه‌ها باید دائم مورد چالش قرار بگیرند. لاجا ادامه می‌دهد: مهم‌ترین نکته در بهینه‌سازی نرخ تبدیل پیدا کردن مسائل اصلی است. اگر نمی‌دانید با تغییر عناصر مختلف در وب‌سایتتان چه تغییراتی به وجود می‌آید، وقت خود را تلف‌کرده‌اید.

 

تبدیل مخاطبان ایمیلی به مشترکین

نوح کاگن، بنیان‌گذار SumoMe، می‌گوید: «با مخاطبان خود مطالب جالب و مرتبط به اشتراک بگذارید تا اعتماد و وفاداری آن‌ها را به دست آورید.»

برای اطمینان از این‌که مشتریان ایمیل شمارا بازخواهند کرد از این پنج عنصر استفاده کنید:

۱- موضوع قدرتمند

۲- همسو بودن با نیت مشتری

۳- عکس‌های جذاب

۴- ایجاد فراخوان

۵- بهینه‌سازی برای موبایل

 

فعالیت مثبت و اثرگذار در لینکداین

شبکه‌های اجتماعی کمی شلوغ شده‌اند. اگر افرادی را دنبال کنید که محتوای با مفهوم و مفید به اشتراک می‌گذارند می‌توانید از دیدن پیام‌های غیرضروری جلوگیری کنید.

مایک آلتون، نویسنده سایتی در مورد شبکه‌های اجتماعی، می‌گوید: «بهترین توصیه من برای اعضای لینکداین این است که در انتخاب افرادی که دنبال می‌کنید دقت کنید. در استفاده از این شبکه باید بسیار محتاط باشید.»

همچنین بخوانید:   بازاریاب کیست؟

در لینکداین، برخلاف فیس‌بوک، کسانی را دنبال کنید که نمی‌شناسید تا ارتباطات جدیدی را آغاز کنید. از این طریق هر بار که وارد لینکداین می‌شوید، به‌جای دیدن پست‌های تکراری که احتمالاً در فیس‌بوک دیده‌اید، یک مبادله اطلاعاتی پرثمر وجود خواهد داشت که همیشه برای دیدن آن اشتیاق خواهید داشت.

 

اهمیت روابط با افراد تأثیرگذار

برایان آیزنبرگ: بازاریاب‌های باهوش، به‌جای تلف کرن ساعت‌ها و روزها برای جذب مخاطب، از نفوذ و قدرت دیگران به نفع خود بهره می‌برند. افراد تأثیرگذاری در شبکه‌های اجتماعی هستند که نیم میلیون فالوئر و ۲۰۰ هزار دنبال کنند ه در Pinterest دارند و سال‌هاست که به جمع‌آوری طرفدار می‌پردازند. آن‌ها تمام دشواری‌های جذب مخاطب را انجام داده‌اند و تنها کاری که شما باید بکنید، برقراری ارتباط با این نوع افراد یا شرکت‌هاست اما به یاد داشته باشید این‌گونه بازاریابی (Influencer Marketing) یک معامله تراکنشی نیست بلکه رابطه ادامه‌دار است. برایان آیزنبرگ نویسنده و بنیان‌گذار و مدیر بازاریابی IdealSport می‌گوید: «اگر به چنین بازاریابی علاقه دارید، باید وقت کافی برای شناختن این افراد و اهدافشان بگذارید.»

 

بازاریابی جذبی Inbound Marketing

برندها در همه جای دنیا به محتوا علاقه‌مند هستند و این علاقه، علاقه‌ای کاملاً منطقی است. کسب‌وکارهایی که به دنبال فروش محصولات و خدمات خود هستند پول‌های زیادی را برای تبلیغاتی خرج می‌کنند که هرگز دیده نمی‌شود. درواقع باید کسب‌وکارها بودجه بازاریابی خود را هوشمندانه مدیریت کنند. دارمش شا، مدیر بازاریابی HubSpot و بنیان‌گذار Inbounding می‌گوید: «نخستین کاری که باید انجام شود ایجاد محتوا در روزهای ابتدایی شروع کسب‌وکار است.»

دارمش شا به این دو دلیل محتوا را در رأس اولویت‌ها قرار می‌دهد: اول، بازاریابی فقط به معنای پیدا کردن مشتری برای محصولی که تولید کرده‌اید نیست. درواقع اطلاع داشتن در مورد بازار کارتان نیز بسیار مهم است. دوم، بازاریابی جذبی زمان‌بر است و نیاز به سرمایه‌گذاری بلندمدت دارد؛ بنابراین هر چه شما زودتر شروع کنید، برایتان بهتر خواهد بود.

همچنین بخوانید:   مدیریت بازاریابی

 

تمرکز تبلیغات بومی بیش از فروش روی تعهد به مشتری است

طبق پیش‌بینی eMarketer هزینه تبلیغات بومی امریکا از ۳.۲ میلیارد در سال ۲۰۱۴ به ۸.۸ میلیارد دلار در ۲۰۱۸ خواهد رسید. الکس اتینگر مدیر تبلیغات شرکت ContentClick پیشنهاد می‌کند: «دست از خودخواهی بردارید و اعتماد مشتری را جلب کنید تا به شما متعهد شود. بسیاری از برندها بیش‌ازحد بر چیزهایی متمرکز می‌شوند که می‌خواهند عرضه کنند (کوپن، پیشنهادهای ویژه و…) و این مسئله آن‌ها را از درگیری و ارتباط دوطرفه با مشتریان دور می‌کند.»

 

ایجاد هدف جدید، تقسیم‌بندی و سنجش

آرجن دِو آرورا، رئیس شرکت Retargeter و بنیان‌گذار Immediately می‌گوید: «برندها باید تبلیغاتشان را بخش‌بندی و هدف‌گذاری کنند. راز موفقیت در این کار ایجاد چند کمپین بر اساس قسمت‌های منحصربه‌فرد وب‌سایت‌های این برندهاست.» هر مشتری مسیر خرید متفاوتی را طی می‌کند. در تبلیغات از ایده بازاریابی جامع دوری‌کنید و سعی کنید تبلیغات متفاوت و مبتکرانه‌ای داشته باشید.

 

با نشریه‌های همفکر مشارکت کنید

نکته‌ای که در مورد عصر دیجیتال دوست دارم، در دسترس بودن دانش حرفه‌ای است. اگر بخواهم چیزی از ریچارد براتسون بیاموزم، ستون او را در مجله آنترپرونر می‌خوانم. بسیاری از متخصصان به این نشریه‌ها کمک می‌کنند و از این راه در مقابل مخاطبانشان قرار می‌گیرند.

موری نیولندز، بنیان‌گذار سایت due.com، در مورد تهیه محتوای مدیریت پیشنهاد می‌کند: نشریه‌هایی که بازار شمارا تحت تأثیر قرار می‌دهند، پیدا کنید و با آن‌ها همکاری کنید. با ایده‌های بزرگ و محتوای مناسب، خود را به‌عنوان یک مدیر معرفی کنید. در مورد تمام صنعت‌کاری‌تان مقاله بنویسید نه‌فقط در موردعلاقه من دی‌های خودتان.

همچنین بخوانید:   استخدام متخصص فروش

 

استفاده از ویدئوهای کنشگرایانه

الک سدبلوف، مدیر بخش تبلیغات ویدئویی شرکت Virool، به کارآفرینان می‌گوید: «ویدئو را به‌عنوان قسمتی از فرآیند انگیزشی ببینید نه بر اساس بازخوردی که دریافت می‌کند. هنگامی‌که مخاطبان درست خود را بیابید، آن‌ها به نفع شما عمل خواهند کرد و ویدئوها بیشتر و بیشتر به جریان می‌افتند.»

دبلوف در مورد استراتژیک بودن ارسال ویدئوها می‌گوید: ما معمولاً به مشتریانمان می‌گوییم که قبل از توزیع گسترده ویدئو، آن را میان مخاطبان نزدیک‌تر خود به آزمایش بگذارند. برای مثال، سه کلیپ ویدئویی کوتاه در اینستاگرام ارسال کنید و ببینید کدام‌یک بیشترین لایک را می‌گیرند. این راهی بی‌دردسر و ارزان است که شمارا قادر می‌سازد ویدئوهای خود را بهینه‌سازی کنید.

 

در وبینارها همه‌جانبه بودن را مدنظر قرار دهید

جورجیانا لودی معاون بازاریابی شرکت Unbounce می‌گوید هر مورد کوچکی نیاز به تفکر استراتژیک دارد. مسئله این نیست که خود سمینار کم‌اهمیت است (البته که نیست)، بلکه مسئله این است که در اغلب موارد فرصت‌های ناشی از این سمینارها دست‌کم گرفته می‌شود.

شرکت‌کنندگان نه‌تنها تخصص و اعتبارشان را به همراه می‌آورند بلکه در حالت ایده آل مخاطبان جدیدی نیز برای شما خواهند یافت. دعوت‌های ایمیلی شما باید مردم را به ثبت‌نام ترغیب کند، حتی اگر نتوانند در خود سمینار حضورداشته باشند. صفحه ثبت‌نام شما نباید صفحه‌ای پیچیده و دشوار باشد و دکمه‌های به اشتراک‌گذاری شبکه‌های اجتماعی پس از انجام ثبت‌نام برای آن‌ها نمایش داده شود.

انتهای مطلب/ پنجره خلاقیت