کسب و کار در مسیر صحیح ...

بازاریابی جذبی بهترین شیوه برای تبدیل کردن افراد ناآشنا به افرادی که کسب و کار شما را تبلیغ می کنند.

به لطف حضور اینترنت، در سال های اخیر مارکتینک تکامل فراوانی یافته است. مصرف کنندگان دیگر مجبور نیستند صرفا به بیلبوردها و تبلیغات تلویزیونی اتکا کنند تا در مورد محصول و برند مورد نظرشان را بدانند چرا که اینترنت به آن ها این قدرت را داده است که به شیوه های گوناگون از از محصولات مد نظرشان اطلاعات بدست آورند و آن را خریداری کنند. شیوه جدید ارتباطات بازاریابی،Inbound Marketing، امکان ارتباطی دو طرفه را فراهم می سازد که با استفاده از شبکه های اجتماعی روز به روز راحتتر می شود.

یکی از مزایای مهم این شیوه جدید مارکتینگ کاهش شدید هزینه های تبلیغات و فعالیت های ترویجی است. چرا هزینه های گزاف برای تبلیغ و ترویج محصول شود در حالی که می توان با کمترین هزینه ممکن بهترین ارتباط را با مشتریان بر قرار ساخت؟

بازاریابی جذبی (بازاریابی هدفگرا) بر خلاف بازاریابی سنتی تلاش بر جذب توجه مشتری دارد نه خریدن توجه آن ها. امری که از طریق شبکه های اجتماعی، بلاگ ها، پدکست ها و سایت فعالیت های جذاب برای مخطبان بدست می آید. این محتوا ها برای مخاطب جالب است، حاوی اطلاعات مفید است و ارزش افزوده ایجاد می کند، در نتیجه ارتباطی موثر با مشتریان ایجاد می گردد.

بازاریابی جذبی- inbound-marketing

تفسیر تصویر بالا:
مطابق با این تصویر شرکت هایی که از بازاریابی جذبی (بازاریابی هدفگرا، بازاریابی درونگرا) استفاده می کنند، جهت بدست آوردن بازدید کننده، راهبرها، مشتریان و ترویج دهندگان باید ۴ فعالیت را انجام دهند. دقت نمایید که ابزار ذکر شده در قسمت پایین هر مرحله به عنوان تنها ابزار موجود نیست بلکه ابزار دیگری متناسب با ضرورت قابل استفاده است.

شیوه اثبات شده برای عصر دیجیتال: از سال ۲۰۰۶ بازاریابی جذبی موثرترین متد ها را برای مارکتینگ آنلاین پیشنهاد داده است. به جای شیوه های قبلی مارکتینگ(Outbound Marketing) که شامل خرید تبلیغات، خرید دیتابیس ایمیل هاو پرداخت به راهبرها جهت ترویج برند شما، مارکتینگ هدفگرا بر خلق محتواهایی تاکید دارد که مردم را به سمت شرکت و محصول شما جذب می کند. به واسطه انتشار محتوا متناسب با مخطبانتان بازدید از مطالبتان بسیار بالا می رود و به مرور زمان می توانید به این مخاطبان نزدیک شوید، حتی سلیقه شان را تغییر دهید و خوشحالشان سازید.

نکات کلیدی:
خلق محتوا+توزیع- محتوایی هدفمندی را خلق کنید که به انتظارات، نیاز ها و سوالات مشتریانتان پاسخ دهد سپس در ابعاد گسترده آن را منتشر سازید.

بازاریابی چرخه عمر- فعالیت ها و ابزار های مارکتینگ به مرور زمان موجب تغییر افراد غریبه به ترویج دهنده های محصول یا برند می شوند.

شخصی سازی – محتوایتان را متناسب با نیاز ها و انتظارات افرادی که آن را می بینند، تطبیق دهید. به مرور زمان که مخاطبانتان را تشخیص دهید، بهتر می توانید این انطباق را صورت دهید.

چند کاناله بودن – مارکتینگ هدفگرا به ذات ماهیتی چند کاناله دارد پس متناسب با این که مخاطبان از چه کانالی محتوای شما را می بینند مطالبتان را انتشار دهید.

ادغام – خلق محتوا، انتشار و تحلیل آن هماهنگ با هم رخ می دهند و سبب می شوند تمرکز نمایید بر این که محتوای صحیح را در مکان مناسب و در زمان مناسب انتشار دهید.

انتهای پیام/ لینک مطلب