شما اشتباه بعضی فروشندگان را نکنید که انتظار دارند خریداران با دست‌های پر از پول وارد دفترشان شوند، پول‌هایشان را به آن‌ها دهند تا جنسشان را بخرند. برای چه از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید؟ اگر می‌خواهید پدر و مادرتان در جریان حال‌وروز شما قرار بگیرند، شاید بهتر است تلفن را بردارید و با مادرتان صحبت کنید. مطمئن باشید که مادرتان از این کار شما بیشتر استقبال می‌کند؛ اما اگر قصد فروش دارید، باید بازی شبکه‌های اجتماعی مجازی را بلد باشید. باید قبل از رقبای خود فالوئر پیدا کنید. درحالی‌که رسانه‌های اجتماعی کامل می‌شوند همبستگی میان فالوئر و علاقه‌مند به شما و نتایجی که به دست می‌آورید رابطه مستقیم دارد. شبکه اجتماعی یا رسانه اجتماعی یعنی فروش. رموزی جهت افزایش فالوئرها در شبکه های اجتماعی وجود دارند که به بیان آن‌ها می‌پردازیم؛

 1. همیشه از یک عکس استفاده کنید. یک عکس بیش از یک هزار کلمه حرف می‌زند. همیشه از عکس استفاده کنید. اگر پست شما فقط نوشته باشد بسیار کسالت‌آور است و از تعداد کسانی که به پیام شما توجه می‌کنند، می‌کاهد.
 2. بدانید چه چیزهایی نظر مردم را جلب می‌کنند. حیوانات، بچه‌ها و طبیعت جلب‌توجه می‌کنند. غروب و طلوع خورشید، آسمان‌خراش‌ها و امواج دریا هم توجه اشخاص را به خود جلب می‌کنند.
 3. از قانون ۵ ساعت متابعت کنید. هرگز در عرض ۵ ساعت بیش از ۲ مطلب پست نکنید، از یک مطلب چند نوع پست نگذارید.
 4. از پیروان خود دستیار بسازید. بله از شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌توانید برای کارهای مختلف ازجمله فروش و تبلیغات استفاده کنید، به‌شرط آنکه از این وسیله به‌درستی استفاده کنید. سعی کنید فالوئرها خود را بخشی از اطلاعیه و آگهی بدانید. مثلاً، اگر عکس خود و پانزده تن از دوستانتان که جملگی سر میز شام نشسته‌اید به شبکه اجتماعی ارسال کنید و زیر آن بنویسید «شبی فراموش‌نشدنی به‌اتفاق دوستانم»، اطلاع‌رسانی خوب نکرده‌اید، زیرا بسیاری از دوستان و آشنایان خود را که در میهمانی حضور نداشتند دلگیر می‌کنید؛ اما اگر این مطلب را ارسال کنید که «زندگی فرازونشیب فراوان دارد، اما من خوشحالم که انسان‌های عالی در زندگی من حضور دارند»، بسیاری از دوستان و آشنایان خود را خوشحال می‌کنید.
 5. مراقب مطالب تکراری باشید. تکرار در شبکه مجازی حکم مرگ و نابودی دارد. مردم حافظه خوبی دارند و نمی‌خواهند مطالب تکراری برای آن‌ها ارسال شود. می‌توانید اغلب مطالب زیر را برای آن‌ها ارسال کنید:
 • مطالب مربوط به فروش؛ رکورد فروش جدید، فهرست جدید بهترین‌ها، پرفروش‌ترین‌ها، صد میلیون دلارفروش در ماه، تبلیغ برای این کتاب.
 • ارسال عکسی زیبا، منظره مکانی که به آن سفرکرده‌اید
 • عکس حیوانات
 • دویدن با لباس ورزشی یا در حال کوهنوردی
 • تصویر یک مراسم تفریحی به‌اتفاق یک یا چند دوست
 1. گاه‌گاه از حیطه امن و راحت خود بیرون بیایید و شجاعت به خرج دهید. نشان دادن شجاعت در شبکه‌های اجتماعی برای شما طرفدار و پیرو فراوان به همراه می‌آورد.
 2. به دیگران بپردازید. از پست‌های دیگران استقبال کنید. آن‌ها را دوست بدارید. نظرتان را درباره آن‌ها بنویسید و متعاقباً دوست خواهید داشت که اشخاص و فالوئرهایتان درباره پست‌هایتان اظهارنظر کنند. اگر فرصت داشته باشید به اظهارنظرها و تفسیرهای دیگران جواب دهید.
همچنین بخوانید:   ایجاد وب‌سایتی همگام با تصویر ذهنی از برند

انتهای مطلب/