در فضای رقابتی امروز، فروش محصولات مشابه با سایر محصولات در بازار کافی نیست و امیدواریم تنها با قیمت گذاری یا تبلیغات بر رقبا غلبه کنیم . اگر می خواهید رهبر بازار باشید، باید محصولاتی منحصر به فرد برای کسب و کار خود طراحی کنید. این نه تنها محصولات شما را از محصولات عمومی متمایز می کند، بلکه شانس شما را برای جذب یک پایگاه مشتری وفادار که با کسب و کار شما درگیر می شود و روی محصولات شما سرمایه گذاری می کند، افزایش می دهد. هرچه مشتریان خود و آنچه که به دنبال آن هستند و همچنین آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد را بهتر بشناسید، طراحی، تولید و فروش محصولات متمایز خود آسان تر خواهد بود.

چرا کارآفرینان باید محصولات خود را توسعه دهند؟

توسعه محصول مفهوم جدیدی نیست. بسیاری از مردم سعی کرده‌اند محصولات خود را توسعه دهند، اما با موانعی مواجه شدند و اعتماد به نفس لازم برای ادامه کار را نداشتند. دلیل اصلی انتخاب شرکت ها برای توسعه و فروش محصولات خود به دلیل محدودیت هایی است که با تجارت محصول همراه است. متغیرهای زیادی خارج از کنترل شما هستند.

در اینجا چیزی است که کارآفرینان را به توسعه محصولات خود سوق می دهد:

  • کارآفرینان از اینکه شبیه دیگران باشند خسته شده اند. هر کسی می تواند محصولی را که تولید نکرده است بفروشد. چه چیزی آنها را ویژه میکند؟
  • کارآفرینان می توانند با فروش محصولات خود حاشیه سود بیشتری کسب کنند. برای اکثر خرده‌فروشان آفلاین و آنلاین، قیمت‌گذاری یک مسابقه به پایین است.
  • کارآفرینان در غیر این صورت قادر به تکامل برند خود نیستند . محصولات سفارشی آگاهی از برند شما را بهبود می بخشد . مردم ترجیح می دهند چیزی منحصر به فرد داشته باشند تا یک محصول موجود که بازار را پر کرده و فروشندگان مختلفی دارد.
  • محصولات معمولی وفاداری ضعیف مشتریان را به دست می آورند. وقتی همه در حال فروش یک محصول هستند، مشتریان تمایل دارند فقط به قیمت نگاه کنند. اگر مشتریان محصولی را بفروشند که به طور کامل نیازهای آنها را برآورده کند، به شرکت ها وفادارتر می شوند.

کارآفرینان هنگام تولید محصولات خود با چه محدودیت هایی مواجه هستند؟

۱. آسمان حد نیست

اگر رقابت دارید، به این معنی است که فقط می توانید تعداد معینی از محصولات را بفروشید. کارخانه ها می توانند همان محصول را به هر تعداد مشتری که می توانند پیدا کنند بفروشند. از نظر تامین کنندگان و خریداران، شما اولویت بالایی ندارید.

همچنین بخوانید:   نقش پیشبرد فروش در فعالیت‌های بازاریابی

۲. تولیدکنندگان غیرمحصولی با حاشیه های کم مواجه هستند

وقتی هر کسی می‌تواند همان محصولی را که شما می‌فروشید بفروشد، خریداران قیمت‌های شما را به یک مسابقه به پایین تبدیل می‌کنند.

۳. کارآفرینان فاقد کنترل بر زنجیره تامین هستند

هنگامی که شما مالک محصولی نیستید که می‌خرید، کنترل بسیار کمی روی آنچه می‌توان به محصول اضافه کرد، ندارید. شما آنچه را که تامین کننده ساخته است دریافت می کنید نه چیزی که برای شما و مشتریان شما طراحی شده است.

۴. کسب و کار کارآفرینان تقریباً هیچ آگاهی از برند ندارند

وقتی چیزی را می فروشید که دیگران می توانند بفروشند، چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند؟ اگر نتوانید چیزی متمایز ارائه دهید، نام تجاری شما فراموش خواهد شد. توسعه محصول خود به شما این شانس را می دهد که از این محدودیت ها استفاده کنید و آنها را به فرصت های بزرگ تبدیل کنید.

همه از سردردها و ناامیدی های ناشی از توسعه یک محصول آگاه هستند. با این حال، اگر مشتریان و رقبای خود را درک کنید، صرف زمان برای توسعه و عرضه محصول خود پتانسیل بالقوه دارد.

فرصت هایی که می توانید در هنگام توسعه محصولات خود داشته باشید چیست؟

۱. آسمان حد است

وقتی محصول خود را با موفقیت توسعه و راه اندازی می کنید، هیچ پایانی در چشم نیست. تنها سازنده آن محصول بودن به شما این امکان را می دهد که محصولات خود را بدون تهدید زمین بازی شلوغ به هر کسی بفروشید.

۲. کارآفرینان از حاشیه های بالاتری برخوردار هستند

اگر محصولی را بر اساس بازخورد مشتریان خود ایجاد کنید، آنها مایلند حق بیمه بیشتری بپردازند، زیرا با مشخصات آنها مطابقت دارد. از آنجایی که هیچ کس جز شما این محصول را نمی فروشد، حاشیه سود بیشتری خواهید دید.

۳. تولیدکنندگان محصول از کنترل بیشتری برخوردارند

وقتی روی محصول خود کنترل داشته باشید، انعطاف پذیری لازم برای ایجاد هر گونه تغییر مورد نیاز برای بهبود رضایت مشتری را خواهید داشت.

۴. نام تجاری شما باعث ایجاد آگاهی می شود

گوش دادن به مشتریان خود و راه اندازی محصولاتی که برای آنها ارائه می شود مشتریان وفادار ایجاد می کند.

کارآفرینان چگونه باید تولید محصولات خود را شروع کنند؟

اول، درک کنید که توسعه موفق محصول به ترکیب دو نوع اطلاعات بستگی دارد: نیاز و راه حل.

نیاز

نیاز توسط شرکت یا فردی تعیین می شود که دقیقاً می داند بازار چه چیزی را از دست داده است. آنها ممکن است درک نکنند که چگونه آن قطعه گم شده را توسعه یا بسازند، اما می دانند که چیست. بهترین راه برای جمع آوری این اطلاعات، تعامل با مشتریان و گوش دادن به نظرات آنهاست.

همچنین بخوانید:   چرا شما به یک مشاور کسب و کار نیاز دارید؟

راه حل

راه حل از سوی یک شرکت یا فردی می آید که می داند چگونه اطلاعات مورد نیاز را هضم کند و آن را زنده کند. اینها معمولاً مهندسان، طراحان، توسعه دهندگان یا کارخانه ای هستند که توانایی درک نیاز و تبدیل آن را به چیزی فیزیکی دارند.  به عنوان یک کارآفرین، وظیفه شما این است که توصیف روشنی از دیدگاه خود به تیم ارائه دهید تا بتواند آن را به واقعیت تبدیل کند. به یاد داشته باشید که آنها درک کاملی از محصول شما نخواهند داشت، بنابراین شما با توضیحات و استدلال خود دقیق باشید.

افسانه ای وجود دارد که مراحل توسعه طولانی و سخت است و می تواند شما را شکسته کند. با این حال، اگر مراحل صحیح را دنبال کنید و شفافیت بین طرف‌های نیاز و راه‌حل را حفظ کنید، این روند راحت‌تر خواهد بود. وقتی به مراحل راه حل می رسید، ممکن است رهبر نباشید، اما باید روند را درک کنید.

فرآیند توسعه

مرحله ۱: مهندسی و طراحی محصول

اولین گامی که تیم راه حل باید انجام دهد مهندسی یک محصول است که توسط شخص یا افرادی که نیاز به آن را تشخیص داده اند تصور می کنند. این اولین مرحله ارائه شده توسط اطلاعات راه حل نیز حیاتی ترین مرحله است. اگر مهندسی به اشتباه انجام شود، محصول هرگز کاربردی نخواهد بود و بازبینی ضعیفی خواهد داشت. این ضروری است که طراحی محصول، مواد و تولید با کیفیت بالا باشد.

برای رفع خرابی ها ابتدا حیاتی ترین قسمت را طراحی کرده و آن را تست کنید. نمونه هایی از این قسمت تهیه کنید تا مطمئن شوید که محصول همانطور که قرار است کار می کند. اگر نشد، به تابلوی نقاشی برگردید.

مرحله ۲: نمونه های اولیه

هدف از یک نمونه اولیه این است که تأیید کند که طراحی به روشی که در نظر گرفته شده است کار می کند. یک نمونه اولیه درهای زیادی را باز می کند زیرا می توانید شروع به بازاریابی محصول کنید، پیش خرید کنید، به دنبال سرمایه گذاری باشید یا یک کمپین Kickstarter برای جمع آوری سرمایه راه اندازی کنید.

همچنین بخوانید:   مدل اسپین در مهندسی فروش

مرحله ۳: ابزار

برای هدف این مقاله، فرض می کنیم که شما با کارخانه خود که این محصول را می سازد، رابطه برقرار کرده اید. اگر خوش شانس باشید، کارخانه شما نیز می تواند منابعی را برای توسعه این محصول در اختیار شما قرار دهد.

یک جنبه مثبت تجارت محصول این است که شما هرگز نیازی به نگرانی در مورد باز کردن ابزارهای جدید ندارید. با این حال، اگر شما تنها فروشنده این محصول هستید، باز کردن یک ابزار به خوبی ارزش سرمایه گذاری و زمان کوتاه مورد نیاز برای ساخت ابزار را دارد.  هنگام مذاکره با تامین کننده خود به یاد داشته باشید که این ابزار متعلق به شماست و تامین کننده نمی تواند از آن ابزار برای هیچ مشتری دیگری استفاده کند.

نکته: به دنبال چیزهایی باشید که در بازار کم است و مشتریان به چه چیزهایی نیاز دارند. این باعث می شود محصولات شما متمایزتر و جذاب تر به نظر برسند.

مرحله ۴: تولید

این همان لحظه ای است که شما منتظر آن بوده اید. اگر مراحل بالا را به درستی دنبال کنید، مشکل اساسی وجود نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید که مشکلات جزئی همیشه ممکن است در تولید اتفاق بیفتد، اما آرام بمانید و به محض مطرح شدن آنها را مدیریت کنید.

اگر این مراحل را دنبال کنید، یک راه اندازی سالم را خواهید دید که منجر به عمر طولانی محصول می شود.

بحث های زیادی در مورد اینکه آیا محصول خود را ثبت اختراع کنید یا خیر وجود دارد. اگر این اولین محصول شماست، ممکن است برای ثبت اختراع آنچه ساخته اید بسیار هیجان زده باشید. با این حال، بهترین راه برای حفظ سهم بازار، ثبت اختراع محصول خود نیست زیرا دسترسی به آنها ساده است، بلکه توسعه و عرضه مداوم محصولات جدید است. این چیزی است که رقبای شما و کارخانه‌هایی که به دنبال حذف محصولات هستند، نمی‌توانند از پس آن برآیند، زیرا هنوز محصولاتی را می‌فروشند که از قبل در بازار وجود دارد.

جمع بندی

تجارت محصول می تواند یک راه عالی برای ایجاد تجربه و دیدن اینکه آیا این حرفه ای است که می خواهید دنبال کنید یا خیر. با این حال، توسعه محصول خود تنها راه برای رسیدن به بالاترین خط است. درست است که بسیاری از مردم در توسعه کارآمد محصولات شکست خورده‌اند، اما شما می‌توانید از اشتباهات آن‌ها درس بگیرید.

انتهای مطلب/ منبع