اکثر صاحبان مشاغل می دانند که بازاریابی باعث فروش و موفقیت یک شرکت می شود. برای یافتن مشتریان جدید و افزایش فروش بیشتر از پایگاه مشتریان فعلی خود باید برای تلاش های بازاریابی هزینه کنید .با این حال، برای یک کسب و کار کوچک یا متوسط ​​که بودجه بازاریابی شش رقمی ندارد، تصمیم گیری در مورد نحوه تقسیم بودجه می تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که صاحبان مشاغل بیشتر و بیشتری به تخصص یک آژانس بازاریابی روی می آورند.

قبل از اینکه این تصمیم را بگیرید، باید اصول اولیه را بدانید. مثلا آژانس بازاریابی چیست؟ چگونه می توانند به کسب و کار شما کمک کنند؟ آیا آنها گران هستند؟ آیا آژانس های بازاریابی انواع مختلفی دارند؟

آژانس بازاریابی چیست؟

آژانس بازاریابی یک شرکت خارجی است که با مشتری برای شناسایی و اجرای ابتکارات بازاریابی استراتژیک برای کمک به کسب و کار در دستیابی به اهدافش شریک می شود.

اول، مهم است که توجه داشته باشید که آژانس بازاریابی با شما همکاری خواهد کرد. موفقیت شرکت شما موفقیت آژانس است، زیرا ثابت می کند که آنها کارهای ارزشمندی را برای شما انجام می دهند. آنها برای شما سخت کار می کنند زیرا می دانند که اگر نتایج واقعی و ملموس ارائه نکنند، قرارداد را با آنها خاتمه خواهید داد.

دوم، آژانس بازاریابی به دنبال شناسایی ابتکارات بازاریابی بالقوه است.

دیدگاه بیرونی اغلب یک جفت چشم تازه به همراه می آورد که می توانند ایده های جدید یا فرصت های از دست رفته را ببینند. به طور معمول، یکی از اولین گام‌هایی که یک آژانس بازاریابی انجام می‌دهد این است که برای درک کسب و کار، اهداف، بودجه و تلاش‌های بازاریابی فعلی‌تان وقت بگذارد. این به آژانس اجازه می‌دهد تا تشخیص دهد که چه ابتکارات بازاریابی موثر هستند و می‌توان آن‌ها را افزایش داد، چه چیزی را از دست داد و چه ایده‌های جدیدی ممکن است در مدل کسب‌وکار و بودجه شما کارآیی داشته باشد.

در نهایت، آژانس بازاریابی ابتکارات بازاریابی را برای شما اجرا خواهد کرد.

این عالی است زیرا یک آژانس بازاریابی معمولاً از تیمی از متخصصان در حوزه بازاریابی مربوطه تشکیل می شود. هر نوع تلاش بازاریابی یا کمپینی که راه اندازی می کنید، آژانس می تواند یک متخصص را برای شما کار کند. و آنها به شما در مورد چگونگی پیشروی ابتکارات گزارش خواهند داد. به این ترتیب، می توانید خودتان ببینید که آیا از پول شما به خوبی استفاده می شود یا خیر!

آیا بین آژانس بازاریابی و شرکت بازاریابی تفاوتی وجود دارد؟

اصطلاحات آژانس بازاریابی و شرکت بازاریابی اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. اما آیا آنها یکسان هستند؟ برخی ممکن است استدلال کنند که یک شرکت در یک یا دو جنبه بازاریابی تخصص دارد، در حالی که یک آژانس طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهد. به عنوان مثال، یک شرکت بازاریابی روابط عمومی بر خدمات روابط عمومی تمرکز خواهد کرد، در حالی که یک آژانس بازاریابی دیجیتال چندین نوع خدمات بازاریابی دیجیتال را ارائه خواهد کرد.

در نهایت، شما نباید بیش از حد به نام ها آویزان شوید. به جای تمرکز بر این که آیا باید شرکتی را پیدا کنید که خود را “آژانس بازاریابی” در مقابل “شرکت بازاریابی” می نامد، روی خدمات ارائه شده تمرکز کنید.

همچنین بخوانید:   مزایای خدمات مشاوره بازاریابی

انواع آژانس های بازاریابی

سه نوع آژانس بازاریابی وجود دارد: خدمات کامل، تخصصی و سنتی.

آژانس های بازاریابی با خدمات کامل

یک آژانس بازاریابی با خدمات کامل، همانطور که از نامش پیداست، طیف گسترده ای از خدمات بازاریابی را به مشتریان ارائه می دهد. اگر چندین جنبه مختلف بازاریابی دارید که می خواهید برای کسب و کار خود امتحان کنید یا مطمئن نیستید که چه نوع بازاریابی را در اولویت قرار دهید، این نوع آژانس بهترین است.

از آنجایی که این نوع آژانس دارای یک تیم کامل از متخصصان است، آنها معمولاً می توانند هر طرح بازاریابی مورد نظر شما را تکمیل کنند. یک آژانس بازاریابی کامل ممکن است یک انتخاب عالی باشد حتی زمانی که فکر می کنید به یک خدمات بازاریابی تخصصی نیاز دارید.

به عنوان مثال، فرض کنید برای سئو به کمک نیاز دارید. فرض کنید به یک آژانس بازاریابی با خدمات کامل می روید و در طی یک ممیزی SEO، آنها متوجه می شوند که می توانید از افزایش هزینه های PPC و هزینه های اجتماعی خود نیز سود ببرید. اکنون، می‌توانید همه این توصیه‌ها را در یک آژانس دنبال کنید.

علاوه بر این، اگر از آنها برای کارهای بیشتر استفاده کنید، یک آژانس بازاریابی با خدمات کامل به شما پیشنهاد می دهد. این کار مقرون به صرفه تر از برون سپاری انواع مختلف کار بازاریابی به آژانس های بازاریابی تخصصی مختلف است.

یک آژانس بازاریابی با خدمات کامل احتمالاً خدماتی را در موارد زیر ارائه می دهد:

 • بهینه سازی موتور جستجو (SEO)
 • تبلیغات پولی (PPC، اجتماعی پولی)
 • طراحی گرافیک
 • مدیریت رسانه های اجتماعی
 • توسعه وب سایت
 • مدیریت وب سایت
 • UX و UI
 • تولید محتوا
 • برند و داستان سرایی
 • بازاریابی ایمیلی
 • مدیریت شهرت آنلاین

شما اغلب عبارت “آژانس بازاریابی دیجیتال” را خواهید شنید. این یک نوع آژانس بازاریابی با خدمات کامل است که در خدمات دیجیتال تخصص دارد. آژانس جت یک آژانس بازاریابی با خدمات کامل است که می تواند تمام خدمات بازاریابی مورد نیاز شما را ارائه دهد.

آژانس تخصصی بازاریابی

یک آژانس بازاریابی تخصصی، همانطور که از نام آن پیداست، بر یک جنبه از بازاریابی تمرکز خواهد کرد. شما اغلب آژانس هایی برای توسعه وب سایت، سئو یا برندسازی پیدا خواهید کرد. این نوع آژانس ها در بخش بازاریابی خود جادوگران هستند. اگر کسب‌وکاری هستید که تمام حوزه‌های بازاریابی آن‌ها را کشف کرده‌اند، اما در مورد یک نوع بازاریابی خاص به کمک نیاز دارید، یک آژانس بازاریابی تخصصی ممکن است مناسب شما باشد.

آژانس بازاریابی سنتی

اکنون که می دانید آژانس بازاریابی دیجیتال چیست، ممکن است در مورد نوع سوم آژانس بازاریابی فکر کنید. یک آژانس بازاریابی سنتی بر خدمات بازاریابی “کلاسیک” مانند رسانه های جمعی (تلویزیون و رادیو)، تبلیغات چاپی، روابط عمومی و مدیریت برند تمرکز دارد. معمولاً این آژانس ها خدمات بازاریابی دیجیتال را ارائه نمی دهند.

مزایای آژانس بازاریابی

این که چرا شرکت ها تلاش های بازاریابی خود را به یک آژانس برون سپاری می کنند، مزایای متعددی دارد.

یک آژانس بازاریابی نتایج را ارائه می دهد

هنگامی که یک آژانس بازاریابی را استخدام می کنید، برای توسعه اهداف و اهداف شراکت با یکدیگر همکاری می کنید. سپس یک آژانس بازاریابی معتبر به‌روزرسانی‌های هفتگی را در مورد پیشرفت خود به سمت اهداف تعیین‌شده شما ارائه می‌کند. آنها توضیح خواهند داد که چگونه از بودجه شما استفاده می شود، چگونه وقت خود را صرف کار برای شما می کنند، چه ابتکاراتی کار می کند، اگر در مسیر رسیدن به اهداف خود هستید و به طور کلی ROI.

همچنین بخوانید:   کمپین بازاریابی موفق

این سطح از جزئیات ساعت‌ها طول می‌کشد تا خودتان متوجه شوید که آیا در حال تلاش برای بازاریابی DIY هستید. و بهترین بخش؟ اگر آژانس بازاریابی شما به نتایج وعده داده شده عمل نمی کند، همیشه می توانید آنها را رها کنید! این پویایی باعث می شود آژانس بازاریابی شما سخت کار کند و روی نتایج متمرکز شود.

شما به کارشناسان بازاریابی دسترسی پیدا می کنید

اگر یک کسب و کار کوچک یا متوسط ​​هستید، احتمالاً بودجه لازم برای استخدام یک کارمند بازاریابی تمام وقت با سطح تخصص شما را ندارید. با این حال، وقتی آژانسی را استخدام می کنید، با کسری از هزینه به تیمی از کارشناسان بازاریابی دسترسی پیدا می کنید.

یک دیدگاه بی طرفانه

ما قبلاً به این موضوع اشاره کردیم، اما ارائه یک چشم انداز خارجی به کسب و کار شما می تواند فوق العاده مفید باشد. یک فرد خارجی می تواند بدون نگرانی در مورد سیاست داخلی یا جریحه دار کردن احساسات، چیزهایی را که نیاز به بهبود دارند صدا بزند. در نهایت، این تنها به سود کسب و کار شما خواهد بود و به شما کمک می کند تا تغییرات و بهبودهای لازم را انجام دهید.

ایده های خلاقانه

آژانس های بازاریابی اغلب از آخرین روندها و ایده های بازاریابی آگاه هستند. وقتی آژانسی را استخدام می کنید، از این نوآوری بهره مند می شوید. آژانس از آخرین فناوری و ایده های خود در حساب شما استفاده می کند تا نتایجی را به دست آورد که شاید هرگز فکرش را هم نمی کردید.

سوابق آموزشی

این برای همه آژانس های بازاریابی صدق نمی کند، اما برخی از آژانس ها در حین کار با آنها مهارت های بازاریابی را به شما آموزش می دهند. به این ترتیب، زمانی که زمان جدایی از آژانس فرا می رسد، شما برای ادامه تمام ابتکارات عالی که آژانس برای کسب و کار شما آغاز کرده است، آماده شده اید.

آیا آژانس بازاریابی گران است؟

آیا آژانس بازاریابی برای شما هزینه دارد؟ پاسخ کوتاه بله است. استخدام یک آژانس بازاریابی حرفه ای و با کیفیت که نتایج واقعی را برای شما به دست آورد، برای شما هزینه خواهد داشت.

با این حال، شما باید این هزینه را به عنوان یک سرمایه گذاری در کسب و کار خود ببینید. این یک پیشرفت در کسب و کار شما است که خودتان نتوانستید انجام دهید و باعث افزایش فروش می شود. علاوه بر این، اگر هزینه های آژانس بازاریابی خود را با هزینه یک کارمند مقایسه کنید، خواهید دید که در واقع جایگزین بسیار مقرون به صرفه تری است.

میانگین هزینه حقوق یک مدیر بازاریابی در مینیاپولیس تقریباً ۶۸۰۰۰ دلار است. و این هزینه حتی شامل مزایا، روزهای تعطیل و زمان از دست رفته برای ورود یک کارمند جدید نمی شود. در مقایسه، یک آژانس بازاریابی هزینه بسیار کمتری برای شما خواهد داشت، می تواند یک تاریخ شروع فوری داشته باشد و برای تعطیلات مرخصی نمی گیرد.

همچنین بخوانید:   الگوی قیمت گذاری پرمایه

اگر شما یک کسب و کار کوچک یا متوسط ​​هستید و فکر می کنید هیچ راهی برای پرداخت هزینه های آژانس بازاریابی وجود ندارد، دوباره فکر کنید. بسیاری از آژانس های بازاریابی محدودیت های بودجه کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​را درک می کنند و بسته های معقولی را ارائه می دهند. می توانید بپرسید که آیا یک آژانس بازاریابی مایل است در اطراف بودجه شما کار کند یا خیر و ممکن است تعجب کنید که پاسخ مثبت است!

نکاتی برای انتخاب آژانس بازاریابی

اگر تا اینجا خوانده اید و متقاعد شده اید که زمان استخدام یک آژانس بازاریابی فرا رسیده است، مرحله بعدی انتخاب است. هزاران آژانس بازاریابی وجود دارد. تعداد آژانس های بازاریابی تنها در مینیاپولیس صدها است.

بنابراین، چگونه تناسب مناسب را پیدا می کنید؟ توصیه می کنیم نکات زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا مشخص کنید که به چه نوع خدماتی نیاز دارید و آیا می خواهید با یک سرویس کامل یا یک آژانس تخصصی بروید. به یاد داشته باشید که حتی یک آژانس بازاریابی با خدمات کامل می تواند خدمات تخصصی را به شما ارائه دهد، بنابراین می توانید هر دو را در نظر بگیرید.
 • کمی تحقیق کنید و بودجه تعیین کنید. مطمئن شوید که این بودجه برای کسب و کار شما واقع بینانه است، اما جایی برای پیشنهادات آژانس خود بگذارید.
 • بررسی های آژانس را به صورت آنلاین بررسی کنید. می‌توانید نظرات را در Google و Clutch پیدا کنید . در حالت ایده آل، شما به دنبال کار با فردی هستید که نظرات زیادی دارد و حداقل دارای امتیاز ۴.۵ از ۵ است.
 • ببینید آیا آژانس مطالعات موردی دارد یا خیر و آنها را بررسی کنید تا حسی از کار قبلی آنها پیدا کنید. اگر از کارهای قبلی آنها تحت تأثیر قرار نگرفته اید، احتمالاً برای شما مناسب نیستند.
 • وقتی به چند آژانس مراجعه می کنید، بپرسید که آیا می توانید با یک مشتری موجود صحبت کنید. این یک روش استاندارد است و یک آژانس با فهرستی از مشتریان خوشحال باید بتواند این را بدون مشکل به شما ارائه دهد.
 • مکان آژانس را بررسی کنید، اکثر مشاغل کوچک و متوسط ​​می توانند از رفتن به یک آژانس محلی سود ببرند. این به شما این امکان را می‌دهد که وقتی می‌خواهید یک جلسه حضوری داشته باشید، در دفتر توقف کنید و همیشه تضمین می‌کند که آژانس شما دانش محلی برای کمپین‌های بازاریابی دارد. بنابراین، اگر در مینیاپولیس هستید، آژانس های بازاریابی در مینیاپولیس را در نظر بگیرید .
 • زمان تاسیس شرکت را بیابید، آژانسی که فقط یک سال راه اندازی شده است ممکن است برای شما مناسب نباشد زیرا آنها هنوز در حال یادگیری طناب هستند.
 • از آنها بپرسید که آیا آنها مایلند در حد بودجه شما کار کنند، ببینید آیا آنها چندین نوع بسته برای مشاغل کوچک دارند یا خیر.

از آنجایی که صدها انتخاب وجود دارد، یک صاحب کسب و کار کوچک باید به آژانس‌های متعددی نگاه کند تا مطمئن شود که یک مورد مناسب را انتخاب می‌کنند. ضروری است که آژانسی پیدا کنید که نیازهای شما را در اولویت قرار دهد، به خوبی ارتباط برقرار کند، آموزش دهد و نتیجه بگیرد.

انتهای مطلب/