روابط عمومی را می‌توان برحسب نتایج مطلوبش تمایز بخشید-یعنی تماشای رایگان فعالیت شما. فعالیت‌های موفقیت‌آمیز، نمایش‌ها رایگان و مثبتی را از برنامه‌های شما در رسانه‌ها به وجود می‌آورند که به‌طور عمده همان اخبار و برنامه‌های خاص در رادیو و تلویزیون و نیز گزارش‌ها، مقالات و اظهارنظرهای سردبیران در روزنامه‌ها و مجلات هستند. دیگر فعالیت‌های متعارف در این شبکه‌ها عبارت‌اند از: برنامه‌ریزی برای ارتباطات بحرانی (برای مثال: پاسخگویی به اخبار متضاد و مخالف)، انجام رایزنی، (برای مثال، تخصیص بودجه)، دفاع و حمایت رسانه‌ای و موضوعات عمومی. اگرچه برخی از نهادها، شرکت‌های روابط عمومی را برای بررسی فعالیت‌های اصلی استخدام می‌کنند، اما احتمال بسیار زیادی وجود دارد که کارکنان داخلی غالباً روابط روزمره رسانه‌ها را انجام دهند.امروز در کسب وکار دماوند به بررسی این موضوع میپردازیم.

برخی بر این باورند که این امریکی یکی از شبکه‌هایی است که بسیار کم مورداستفاده قرارگرفته است و با برنامه خوش ساختی است که همراه با دیگر مؤلفه‌های ترکیبی ارتباطات می‌تواند بسیار مؤثر باشد. این امر پوشش عمیقی به موضوع شما می‌دهد که وسیع‌تر از پوششی است که با آگهی‌های کوتاه ممکن می‌شود و غالباً هدفمندتر از آگهی‌های پولی تلقی می‌گردد. ابزارهای به‌کاررفته برای ایجاد پوشش خبری عبارت‌اند از: اطلاعیه‌های رسمی، آگهی‌های مطبوعات، کنفرانس‌های خبری، مقالات هیئت تحریریه، نامه‌ها به سردبیر و روابط قوی شخصی با گزارشگران و دبیران مهم، زیگل و دانر پیشنهادهایی را ارائه کرده‌اند که برای موفقیت شما مهم و کارگشاست.

رسانه‌ها ارتباط برقرار کنید نخست از طریق یافتن افرادی که کار شمارا تحت پوشش قرار می‌دهند و سپس در حمایت از شما و اقدامات مهم شما فعالیت می‌کنند و منابع معتبری از اطلاعات هستند به‌طوری‌که گزارشگران در هنگام اجرای گزارشی درباره موضوعی درباره شما، به شما خبر می‌دهند.

همچنین بخوانید:   فروش به شرکت‌ و سازمان های بزرگ

در ذهن خودتان موضوعات را با اهداف رسانه صورت‌بندی کنید، به‌منظور اینکه به بیشترین و گسترده‌ترین مخاطبان هدف تا جایی که ممکن است دست‌یابید و… گزارشی کامل را ارائه دهید که مناسب مخاطبان رسانه و در راستای منفعت عمومی باشد.

از طریق تشکیل کنفرانس مطبوعاتی، مسابقه خاص یا تظاهرات، اخباری را به وجود آورید. [برای مثال] روش و تکنیکی را در نظر بگیرید که مرکز علم در راستای منفعت عمومی (CSPI) مهارت دارد که در این روش، مطالعات آنها اخباری را تولید می‌کند که باعث فشار و تصمیم گیران می‌شود. برای مثال، بعدازاینکه تحلیل این مرکز درباره محتوای غذایی ذرت بوداده در رسانه‌ها گزارش شد، بسیاری از فروشگاه‌های اصلی از روغن‌های کمتری در محصولاتی که دارای چربی اشباع‌شده بودند استفاده کردند یا گزینه‌هایی را پیشنهاد دادند که سالم‌تر بودند.

وقایع خاص نیز می‌توانند باعث دیده شدن فعالیت شما شوند، مزایا را به خاطر هم‌کنشی و تعامل با مخاطبان هدف شما ارائه دهند، برای آنها این فرصت را فراهم آورند که پرسش‌های خود را مطرح سازند و رویکردهای خود را نسبت به رفتارهای مطلوب موردنظر شما که به شنیدن آنها نیاز دارید بیان کنند. آنها می‌توانند بخشی از گردهمایی عمومی بزرگ‌تری نظیر برگزاری یک جشن در یک منطقه باشند یا ممکن است همان وقایعی باشند که شما صرفاً برای فعالیت خودتان آنها را سازمان داده‌اید. این مهم می‌تواند شامل نوعی بیان (برای مثال، بررسی ایمنی صندلی‌های ماشین) باشد یا ممکن است نوعی حضور در یک میزگرد اجتماع محلی یا میزگرد در تالار شهر به‌حساب آید.

انتهای مطلب/