آیا می خواهید با بازاریابی دیجیتال فروش خود را افزایش دهید؟ اگر استراتژی های مناسبی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید و از ایده های بازاریابی برای افزایش فروش آگاه باشید، این امکان وجود دارد. انتخاب استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ مناسب می‌تواند تعامل را بهبود بخشد، مخاطبان هدف شما را جذب کند، تبدیل‌های بیشتری را به همراه داشته باشد و منجر به فروش شود.

تبدیل شدن به یک برند تاثیرگذار و محبوب در بین مخاطبان هدف چیزی است که همه ما می خواهیم. اما گفتنش راحت تر از انجام دادن است. شما باید به پیشرفت خود از نظر نتیجه و درآمد فکر کنید. در زمان کنونی، بهبود فروش با دیجیتال مارکتینگ قطعا بهترین گزینه است. شاید مشتریان ایده آل شما در حال حاضر در رسانه های دیجیتال حضور داشته باشند. چرا از این فرصت برای ارتباط با آنها در جایی که فعال هستند استفاده نمی کنید؟ شما همچنین باید روی ایده های فروش نوآورانه کار کنید که به دستیابی به مشتریان مطابق با هدف آنها کمک می کند.

اهمیت بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما

گروهی از مصرف کنندگان احتمالی که می توانید به صورت آنلاین پیدا کنید بسیار بزرگتر از گروهی از افرادی است که شاید بتوانید به صورت محلی جذب کنید. اینجاست که بازاریابی دیجیتال می تواند به شما کمک کند تا حجم فروش را افزایش دهید. این به شما امکان می دهد از طریق استراتژی هایی که هم مقرون به صرفه و هم قابل اندازه گیری هستند و فروش کسب و کار را بهبود می بخشند، به مخاطبان بیشتری برسید. برخی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

 • شما می توانید با مشتریان بالقوه خود تعامل داشته باشید و دقیقاً بفهمید که آنها به دنبال چه چیزی هستند.
 • می توانید به یک بازار جهانی برسید.
 • شما می توانید با بودجه کمتری نسبت به تکنیک های تبلیغاتی معمولی در پول خود صرفه جویی کنید و به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا کنید.
 • شما می توانید مخاطبان خود را بهتر درک کنید و به آنها اجازه دهید شخصاً شما را بشناسند و وفاداری به برند ایجاد کنید.
 • می‌توانید پاسخ‌های تلاش‌های بازاریابی خود را در زمان واقعی پیگیری کنید.

راه های منحصر به فرد برای افزایش فروش چیست؟

به عنوان یک صاحب کسب و کار، شما می خواهید تا جایی که ممکن است درآمد کسب کنید. پس از همه، شما می توانید از یک سود سالم برای استخدام کارگران بیشتر، رشد عملیات خود یا بازپرداخت به جامعه استفاده کنید. اما اغلب برای پول درآوردن پول لازم است. در اینجا ۲۰ روش منحصر به فرد برتر برای افزایش فروش حتی زمانی که مشتریان تمایلی به خرج کردن پول خود ندارند آورده شده است:

۱.روی ارزشی که پیشنهاد می کنید تمرکز کنید

روی ارزشی که ارائه می‌دهید تمرکز کنید و آن را با الزامات مشتری مطابقت دهید. مشتریان فقط زمانی قیمت ها را زیر سوال می برند که ارزش را درک نکنند. با ارائه ارزش بیشتر فراتر از انتظارات مشتری بالقوه، خود را به عنوان یک انتخاب واضح قرار می دهید.

همیشه به یاد داشته باشید بهترین کسب و کارها آنهایی هستند که ارزشی را که به مشتریان خود وعده داده اند به گونه ای فراتر از انتظارات آنها ارائه می کنند. مشتریان دوست دارند از مزایای خرید خود به سرعت، قابل اعتماد و به طور مداوم بهره مند شوند. بنابراین مطمئن شوید که ارزشی را که محصول یا خدمات شما می تواند به مشتریان ارائه دهد، به وضوح بیان می کنید.

۲. نقاط درد موجود را درک کنید

مشتریان به خرج کردن پول برای چیزهایی که نیاز دارند، ادامه می دهند، حتی زمانی که در مجموع کمتر هزینه می کنند. تیم‌های فروش می‌توانند در این شرایط اقتصادی چالش برانگیز با تمرکز بر شناخت نقاط دردناک فعلی مشتریان، فروش خود را افزایش دهند. با تسکین این نقاط درد از طریق محصول یا خدمات خود، می توانید به شکوفایی و رشد خود ادامه دهید. هنگامی که نکات دردناک مشتریان خود را به طور کامل درک کردید، می توانید بهتر شرکت یا محصول خود را به عنوان راه حلی برای مشکلات آنها قرار دهید. بعلاوه، به شما کمک می کند تا بدانید چه چیزی برای راضی نگه داشتن آنها لازم است.

همچنین بخوانید:   چگونه حفظ مشتری را تقویت کنیم

برای مثال، اگر نقاط درد مشتریان احتمالی شما عمدتاً مالی است، می‌توانید ویژگی‌های محصول خود را در چارچوب یک طرح اشتراک ماهانه پایین‌تر برجسته کنید یا افزایش بازگشت سرمایه (ROI) را مشخص کنید که مشتریان خوشحال پس از تبدیل شدن به یک مشتری طولانی مدت تجربه می‌کنند . مشتری مدت

۳. محصولی را که می فروشید تحویل دهید

یک رویکرد موثر برای افزایش فروش زمانی که مشتریان هزینه کمتری می کنند، ارائه محصول دقیقی است که شما تبلیغ می کنید. ارائه یک سطح خوب آسان است، اما باید به دنبال ارائه بازگشت سرمایه ملموس نیز باشید، زیرا این بازده زمانی حیاتی است که کسب ‌و کارها هزینه کمتری می‌کنند. به هر حال، همه می خواهند نتایج را ببینند، و نتایج زمانی بهترین هستند که بتوانید به آنها اعتماد کنید.

۴. نقاط عطف فروش را در نظر بگیرید

با شرایط اقتصادی موجود ما، برای هر فرصتی دو نقطه عطف فروش وجود خواهد داشت. نقطه عطف اولیه ایجاد بهترین محصول یا خدمات برای برآوردن نیازهای مشتری بالقوه شما است. مورد دوم حول جنبه مالی است که با موقعیت اقتصادی برند شما سروکار دارد. شما باید یک مورد کسب و کار محکم و پیشنهاد ارزشی بسازید که در مبارزه برای سرمایه با تصمیم گیرندگان مالی شرکت شما پیروز شود.

۵. ارائه طیف گسترده ای از خدمات

بازخورد یک دارایی قابل توجه در هر خط از کار فروش است، به خصوص اگر بتوانید تشخیص دهید که محصول یا خدمات شما در مقایسه با سایرین در کجا کمبود دارد. با ارائه طیف گسترده ای از خدمات به مشتریان خود، اهمیت بیشتری برای شرکت آنها خواهید داشت. این نسبت فروش بالاتر و یک رابطه قوی‌تر را ایجاد می‌کند، که هر دو برای یک راه‌اندازی کسب ‌و کار سودمند بسیار مهم هستند.

۶. برنامه بازاریابی آنلاین خود را بهبود بخشید

اگر می خواهید بدون صرف هزینه اضافی فروش بیشتری داشته باشید، باید ترافیک ارگانیک هدفمند را به سایت یا صفحه فرود خود هدایت کنید. شما باید به فکر ایجاد محتوای همیشه سبز به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوای خود باشید به جای اینکه فقط به تبلیغات پولی وابسته باشید. محتوای همیشه سبز در کاهش هزینه های بازاریابی کاملاً مؤثر است زیرا می توانید بدون تولید بیشتر از آن به روش های مختلفی از آن استفاده مجدد کنید. علاوه بر این، باید کلمات یا عبارات کلیدی مرتبط با آنچه را که می‌خواهید تبلیغ کنید، هدف قرار دهید. این استراتژی‌ها می‌توانند به کاهش هزینه‌ها و افزایش فروش کمک کنند و مزایایی دوچندان به برند شما ارائه دهند.

۷. زمان کمتری را صرف سرنخ هایی کنید که به فروش تبدیل نمی شوند

بسیاری از برندها چالش یافتن سرنخ هایی را که واجد شرایط نیستند، تجربه می کنند. سرنخ‌های واجد شرایط فروش آنهایی هستند که معیارهای خاصی را برآورده می‌کنند، که باعث می‌شود احتمال خرید امروز یا در آینده بیشتر شود. با واجد شرایط بودن یک سرنخ از قبل، یک کسب و کار می تواند زمان کمتری را صرف ارتباط با کاربرانی کند که در خرید جدی نیستند. در نتیجه می توانید زمان بیشتری را صرف ارتباط با کسانی کنید که می خواهند از شما خرید کنند.

با این گام ساده، ممکن است هزینه‌های کلی بازاریابی خود را کاهش دهید، زیرا مجبور نخواهید بود که نمایندگان فروش یا سایر کارگران را برای مدت زمانی که با سرنخ‌هایی می‌گذرانند که در نهایت نمی‌توانند یا نمی‌توانند تبدیل کنند، بازپرداخت کنید. پس از بستن قرارداد با یکی از سرنخ‌های خود، می‌توانید از طریق رابطه‌ای که به تازگی ایجاد کرده‌اید، آن را به معاملات بزرگ‌تر با کسب ‌و کارهای مرتبط تبدیل کنید.

۸. مشارکت فعالانه با مصرف کنندگان و مشتریان بالقوه

زمانی که مصرف کنندگان رفتار محدودی از خود نشان می دهند، فروشندگان باید استراتژیک تر باشند تا فروش را ثابت نگه دارند، چه رسد به افزایش فروش. یک ایده خارج از جعبه برای بهبود فروش در زمانی که مشتریان هزینه کمتری می کنند، مشارکت فعال تر آنها و پاسخگویی مستقیم به نیازها و خواسته های آنهاست. این ممکن است شامل کاهش قیمت، ارائه تبلیغات ویژه یا حتی تغییر ترکیب محصول شما باشد.

۹. ایجاد اعتماد و هماهنگی با مشتریان

همچنین بخوانید:   چگونه هوش مصنوعی فروش و خدمات مشتری را متحول می کند

هنگامی که به جای فروش اقلام شروع به حل مشکلات برای مشتریان خود می کنید، می توانید تأثیری بر چشم انداز فروش کوتاه مدت و بلند مدت مشاهده کنید. بازاریابان باید ارزش های خود را با مشتریان هماهنگ کنند تا اعتماد آنها را جلب کنند و آنها را برای خرید متقاعد کنند.

۱۰. مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید

شخصیت خریدار نه تنها شامل مشخصات جمعیتی مانند سن، جنسیت و سطح تحصیلات می شود، بلکه مواردی نیز دارد که می توانید از آنها برای ارتباط در سطح معناداری استفاده کنید. برای مثال:

 • منافع
 • چالش ها
 • اهداف
 • وابستگی
 • نقش کار
 • موقعیت مکانی (شهر، محله و …)

از اطلاعاتی که در مورد مصرف کنندگان واقعی خود دارید برای ایجاد این شخصیت ها استفاده کنید. اگر این اطلاعات را ندارید، نظرسنجی را برای بهترین مشتریان تکراری خود ارسال کنید. با تیم فروش و نمایندگان خدمات مشتری خود صحبت کنید. آنها بینش قابل توجهی را ارائه خواهند کرد.

۱۱. در حمایت از اهداف مشتری انعطاف پذیر باشید

اگر فروشندگان بر اهداف متغیر مشتریان خود تمرکز کنند و در مورد چگونگی کمک به مشتریان برای دستیابی به آن اهداف انعطاف پذیر باقی بمانند، پیشرفت خواهند کرد. این رویکرد شامل ارائه سازمان خود به عنوان یک رهبر فکری صنعت در اینجا برای حمایت از نیازهای مشتری است. با این استراتژی مشتری محور، شرکت شما می تواند سرنخ ها و فرصت های جدید بیشتری را تامین کند.

۱۲. تخفیف ها مشتریان را خوشحال تر می کند

عمل ارائه تخفیف می‌تواند مشتریان شما را خوشحال‌تر و ملزم به خرید اقلام شما کند و تجربه کلی مشتری را افزایش دهد. مشتریان شادتر، مشتریان خرج کننده هستند. زمانی که افراد داخل فروشگاه یا کسب و کار شما خوشحال و آرام باشند، مطمئناً محصولات شما را جذاب خواهند دید. آنها باید بمانند تا زمانی که چیزی را که دوست دارند کشف کنند و برای یک خوراکی هزینه کنند که هزینه آن کمی بیشتر است. آنها به همین ترتیب ملزم به پاسخ مثبت به برند شما هستند. زمانی تخفیف را جبران خواهید کرد که مشتریان به‌جای هدر دادن پول خود در خرید با هزینه کامل، فکر می‌کنند که اکنون پس‌انداز می‌کنند.

۱۳. برنامه های وفاداری قیمت پایه را ارائه دهید

هیچ محدودیتی برای راه‌های نوآورانه برای دستیابی به مشتریان و افزایش فروش وجود ندارد ، یکی از رایج‌ترین تکنیک‌های تبلیغاتی با تخفیف، گزینه «یکی بخر، یکی را بگیر» است، که در آن مشتریان یا در خرید بعدی امتیاز دریافت می‌کنند یا آن را بدون هزینه دریافت می‌کنند. این امر وفاداری مشتری را افزایش می دهد و مشتریان شما را از بازدید رقبای شما برای برآوردن نیازهای آنها باز می دارد.

در طول این مدت، مشتریان شما به علاوه این فرصت را دارند که برای برند شما ارزش قائل شوند و به آن وفادارتر شوند. اگر آماده نیستید اقلام یا خدمات خود را بسته بندی کنید، اما همچنان نیاز به تقویت وفاداری دارید، هر زمان که مشتریانتان دوباره به فروشگاه مراجعه کردند، تخفیف ارائه دهید. کاربران شما از زمانی که متوجه می شوند تخفیف هایی در انتظارشان است، برند شما را به خاطر خواهند آورد.

۱۴. ارائه صورتحساب تاخیری

یکی از موثرترین روش‌ها برای افزایش فروش در شرایط موجود، ارائه صورت‌حساب تاخیری یک تا سه ماهه است. این تعهد را دریافت می کند و معامله نهایی می شود در حالی که به مصرف کنندگان زمان می دهد تا مسائل پولی خود را حل کنند. همراه با آن، محصول یا خدمات شما باید به نحوی به کاهش هزینه ها یا ارائه ROI قابل توجهی کمک کند.

۱۵. به دنبال ارجاع از مصرف کنندگان موجود باشید

اگر مشتری از خدماتی که از سازمان شما دریافت کرده راضی است، از او بخواهید که این خبر را منتشر کند. ارائه گواهی برای مشتری هزینه ای ندارد و فقط زمان کمی دارد و می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار جدید را از طریق دهان به دهان به دست آورید. در حالی که ممکن است در درخواست ارجاع احساس ناخوشایندی داشته باشید، بسیاری از مردم از انجام این کار خوشحال خواهند شد اگر کالا یا خدمات مناسبی را ارائه دهید که دیگران باید با آن آشنا باشند. در صورت ارائه ارجاعات، ممکن است امکان دریافت منابع نیز وجود داشته باشد.

همچنین بخوانید:   چگونگی ترویج کسب و کار

۱۶. برای شنیدن حقیقت ناراحت کننده آماده باشید

وارد ذهن مصرف کننده خود شوید و برای شنیدن حقایق ناراحت کننده آماده باشید. ممکن است مجبور شوید در هر جنبه از استراتژی خود تجدید نظر کنید. ممکن است محصول شما در برابر رکود مقاوم نباشد، و ممکن است مجبور باشید برای ضربه اجتناب ناپذیر آماده شوید. به مصرف کنندگان کمک کنید تا به تصویر بزرگتر، فراتر از ترس خود نگاه کنند. اگر اکنون نمی توانید آن را بفروشید، باید به فکر ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان خود باشید.

۱۷. تلفن را بردارید و با آنها تماس بگیرید

یکی دیگر از راه های قوی برای افزایش فروش در حالی که هزینه کمتری می کنید، برداشتن تلفن، تماس با مشتری و ایجاد رابطه است. بسیاری از فروشندگان با استفاده از ایمیل یا پیامک احساس راحتی بیشتری می کنند تا از یک مکالمه دشوار یا ناخوشایند جلوگیری کنند. با این حال، در واقعیت، همه ما مشتاق تعامل انسانی بیشتر هستیم و گفتگوی مستقیم با مشتری همیشه راهی قابل توجه برای افزایش فروش است.

۱۸. نظر بخواهید

مردم به نظرات اعتماد دارند. آن‌ها بیشتر مایلند نظراتی را که سایر مصرف‌کنندگان درباره شما گذاشته‌اند باور کنند تا هر گونه مطالب تبلیغاتی که برایشان ارسال می‌کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، چرا نمایش نظرات را به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود قرار ندهید؟ تقریباً هیچ هزینه ای برای شما ندارد که از مشتریان برای بازخورد شخصی آنها در مورد محصولات و خدمات خود بپرسید.

امیدواریم مشتریان راضی زیادی داشته باشید تا این رویکرد را قانع‌کننده‌تر کنید. علاوه بر این، مصرف‌کنندگانی که برای گفتن چیزهای خوب در مورد شما وقت می‌گذارند، احتمالاً تجربیات مثبت خود را با افرادی که می‌شناسند به اشتراک می‌گذارند. بازاریابی دهان به دهان بسیار مؤثر است و بهترین بخش این است که تقریباً هیچ هزینه ای ندارد.

۱۹. به طور فعال در انجمن ها شرکت کنید

اگر واقعاً می خواهید حجم فروش را افزایش دهید و در یک بازار شلوغ ظاهر شوید، باید کمی سر و صدا کنید. به گروه ها یا انجمن های گفتگو در مورد موضوعات مرتبط با برند خود بپیوندید. در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می کنید صحبت کنید، از کاربران بازخورد بگیرید و ایده ها و پیشنهادات خود را صادقانه با دیگران به اشتراک بگذارید.

عضوی از یک جامعه یکی از بهترین تکنیک ها برای ایجاد پیوندهای قوی با مردم است. البته، تاکید اصلی همچنان بر تبدیل تماشاگران به مشتریان پولی است. فقط فراموش نکنید که روی “ارتباط انسانی” نیز کار کنید، که می تواند منجر به فروش بیشتر و مصرف کنندگان متعهدتر شود.

۲۰. داستان پشت محصول را به اشتراک بگذارید

داستان محصول را به اشتراک بگذارید و مطمئن شوید که مشتریان انگیزه شما را درک کرده اند. مشتریان پول خود را صرف چیزهایی می‌کنند که واقعاً نیاز دارند یا می‌خواهند. نیاز و خواستن دو چیز متفاوت هستند و داشتن هر دو عالی است. بازاریابی دیجیتال یک فرصت بزرگ است. اما اگر تجربه ای در استفاده از استراتژی های بازاریابی دیجیتال ندارید، ممکن است از هر کاری که می خواهید برای افزایش فروش خود انجام دهید، ترسیده باشید. بنابراین، بهترین کار این است که محدود را هدف گذاری کنید و از کوچک شروع کنید، اما تمرکز خود را روی حجم فروش بالا نگه دارید. با این حال، شما باید به سرعت مقیاس بندی را در نظر بگیرید. توصیه می شود یک بودجه مکتوب داشته باشید تا بتوانید به راحتی آن را پیگیری کنید. به علاوه، تفکر بلندمدت باید پایه و اساس برنامه بازاریابی شما باشد.

جمع بندی

این ۲۰ روش منحصر به فرد برای افزایش فروش می تواند به شما کمک کند حتی زمانی که مشتریان در خرج کردن پول خود مردد هستند، درآمد کسب کنید. اما برای اینکه هر یک از این استراتژی ها کارساز باشد، ابتدا باید برنامه بازاریابی موجود خود را تعریف کنید. ببینید کدام بخش ها برای شما هزینه بیشتری دارند بدون اینکه نتیجه خوبی کسب کنید. سپس، آنها را با یک یا چند استراتژی که اخیراً بحث کردیم جایگزین کنید.

انتهای مطلب/ منبع