ما علاقه زیادی به جواهرات و ویترین‌هایی داریم که دارای سنگ‌های قیمتی و لوازم جانبی زیبا هستند. شما هم یک فروشگاه دارید که برای مشتریان جدید التماس می‌کند و امیدوارید بازاریابی جواهرات بتواند به شما کمک کند. شما تبلیغاتی انجام دادید بازدهی کمی برای شما داشته، اما هزینه زیادی را به دنبال داشته؛ و شما به دنبال راهکارهای جدید هستید. در ادامه همراه کسب‌وکار دماوند باشید تا مقاله برخی از بهترین ایده‌ها را برای نحوه بازاریابی یک تجارت طلا و جواهر موردبررسی قرار دهیم.

با این شش ایده بازاریابی در فروشگاه طلا و جواهر، از نحوه بازاریابی آنلاین تجارت جواهرات خود الهام بگیرید:

۱. استفاده از وب‌سایت خود را برای خریداران آسان کنید

اگر وب‌سایت به‌روز و کاربرپسندی ندارید، ازآنجا شروع کنید! وب‌سایت شما چیزی در مورد شما می‌گوید. درواقع، چیزهای زیادی در مورد شما می‌گوید و مردم با توجه به تصوراتی که در اینترنت ایجاد می‌کنید، درباره مغازه و جواهرات شما قضاوت می‌کنند. حتی اگر قطعات جواهرات خود را به‌صورت آنلاین نمی‌فروشید، از قطعات جدید عکس بگیرید و سایت را مرتباً با تصاویر باکیفیت بالا به‌روز کنید.

همچنین اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما اطلاعات تماس، ساعت کار و مکان شمارا در هر صفحه دارد. اگر این‌طور نیست، کسانی که به دنبال تماس با شما هستند ممکن است ناامید شده و فوراً آنجا را ترک کنند. شما همچنین باید یک فرم تماس با ما را در نظر بگیرید تا کسانی که می‌خواهند از شما سؤالی بپرسند بتوانند بدون نیاز به باز کردن سرویس‌گیرنده ایمیل یا برداشتن تلفن، این کار را سریع انجام دهند.

همچنین بخوانید:   بازاریابی پیامکی چیست؟ راهنمای شروع

۲. بهینه‌سازی سایت خود برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO)

هنگامی‌که یک سایت قوی برای جواهرات خوددارید که به‌روز شده و کاربرپسند است، باید روی بهینه‌سازی موتور جستجو یا SEO کارکنید. بهینه‌سازی وب‌سایت شما به معنی اصلاح و ویرایش جنبه‌های خاصی از وب‌سایت شما است تا موتورهای جستجو

۳- برای جذب مشتریان آینده، پست‌های مفید وبلاگ بنویسید

وبلاگ یک استراتژی بازاریابی تکمیلی عالی برای وب‌سایت جواهرساز است. پست‌های وبلاگ به شما این فرصت را می‌دهد که ترافیک بیشتری را به وب‌سایت خود هدایت کنید. یک وبلاگ که به‌طور مرتب به‌روز می‌شود یک سیگنال خوب برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو ارسال می‌کند. موتورهای جستجو دوست دارند وب‌سایت شما در حال به‌روز شدن باشد – اگرچه این مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد، زیرا با به دست آوردن جواهرات جدید، وب‌سایت خود را به‌روز می‌کنید، درست است؟

یکی دیگر از دلایلی که یک وبلاگ یک ایده بازاریابی عالی در فروشگاه طلا و جواهر است این است که به شما بستری عالی می‌دهد تا بتوانید خود را به‌عنوان متخصص جواهرات معرفی کنید و تمام پیشنهادات فروش منحصربه‌فرد خود را برجسته کنید. با موضوعی مانند طلا و جواهر، تنها کاری که باید انجام دهید این است که وبلاگ را سرگرم‌کننده، جذاب، خلاق و آموزنده نگه‌دارید.

۴- برای افزایش آگاهی، وفاداری و فروش، در رسانه‌های اجتماعی حضور پیدا کنید

صفحه فیس‌بوک جواهرات zales

رسانه‌های اجتماعی همچنین کانال خوبی برای بازاریابی دیجیتال برای جواهرسازان هستند. فعال بودن در رسانه‌های اجتماعی به شما امکان می‌دهد تا نام تجاری خود را افزایش دهید. برای ارتقاء، آموزش و مشارکت پیروان خود از بسترهای رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، Pinterest و اینستاگرام استفاده کنید.

همچنین بخوانید:   بازاریابی لحظه‌ای

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام استفاده از این ایده بازاریابی فروشگاه طلا و جواهر باید به آن توجه داشته باشید، نظارت مکرر بر حساب‌ها است. اگر حساب کاربری دارید، باید کارهای بیشتری انجام دهید نه اینکه فقط کارهایی را پست کنید. وقتی می‌خواهید کاربران دیگر با پست‌های شما درگیر شوند، حتی اگر یک “تشکر” ساده باشد، باید به آنها پاسخ دهید. همچنین، سعی کنید مطالب دیگران را به اشتراک بگذارید – هیچ‌کس دوست ندارد ببیند که شما فقط در مورد خودتان صحبت می‌کنید!

۵. با تبلیغات به ازای کلیک (PPC) سریع فروش خود را افزایش دهید

تبلیغات PPC یک ایده عالی برای تبلیغ فروشگاه جواهرات است. برخلاف تبلیغات سنتی، با PPC می‌توانید واقعاً افرادی را درجایی که تبلیغات شما نمایش داده می‌شود را هدف قرار دهید.

PPC کنترل کمپین تبلیغاتی را که در رسانه‌های چاپی موجود نیست به شما می‌دهد. تبلیغات PPC در کنار نتایج جستجوی Google نشان داده می‌شود و شما فقط برای کلیک‌ها هزینه می‌پردازید – نه نمایش‌ها. با استفاده از این تبلیغات، به لطف داده‌هایی که می‌توانید جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل کنید، می‌توانید موفقیت جنبه‌های مختلف کمپین خود را بسنجید.

این‌ها تنها چند ایده است که می‌توانید برای راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی دیجیتال برای تجارت جواهرات خود استفاده کنید.

انتهای مطلب/