رفتار کردن آگهی‌دهنده‌ها همانند ماهی قزل‌آلا، موجب عدم موفقیت آن‌ها می‌شود، چون همواره سعی می کنند در خلاف جهت آب حرکت کنند که مستلزم صرف مقدار زیادی وقت و انرژی است. حتی بسیاری از قزل‌آلاها در مسیر بدون هیچ حادثه‌ای از بین می‌روند، مانند بسیاری از آگهی‌دهنده‌ها که پول قابل‌توجهی هزینه می کنند تا دیدگاه خود را به مشتری تحمیل کنند.

تا جایی که امکان دارد باید با جریان طبیعی تمایل مشتری حرکت کرده و نباید بخواهید که افکارشان را عوض کنند. بر اساس شناخت کنونی‌شان از آن‌ها درخواست داشته باشید. باید کمترین تغییر در شناخت و رفتار را بخواهید. هرچه کمتر تقاضا کنید ریسک آن‌ها را کمتر می‌کنید؛ و به‌گونه‌ای که به نفع شما باشد، عمل می کنند.

سعی نکنید خلاف جریان آب شنا کنید. وقتی از کلمه باید استفاده می‌کنید بدانید که در حال انجام چنین کاری هستید؛ مانند دیابتی ها باید شیرینی را کنار بگذارند، باید از سبزیجات ما استفاده کنند. به جای آن بگویید دیابتی ها هم شیرینی می‌خواهند، ازاین‌رو ما یک دسر کم شیرین مهیا کرده‌ایم.

هرچه از مشتریان کمتر بخواهید احتمال موفقیت شما بیشتر است. همراه جریان آب حرکت کنید، اسب بازار را در جهتی که می‌رود برانید.
انتهای مطلب/ لینک محتوا

همچنین بخوانید:   آموزش کامل مراحل سه‌گانه بازاریابی خلاق