معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای واحدهای تولیدی و صنعتی کشور در سال جاری خبر داد و گفت: براساس ثبت سامانه رونق تولید، حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد تاکنون این تسهیلات را دریافت کردند. محسن صالحی نیا در جمع صنعتگران آملی افزود: پرداخت این میزان تسهیلات به واحدهای که دچار رکود شده و سرمایه در گردش نداشتند، تأثیرات مثبت زیادی داشته و باعث فعال شدن و رونق برخی صنایع راکد در کشور شده است.

به گزارش نود اقتصادی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور افتتاح شده است، ادامه داد: حدود ۶ هزار واحد تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط نیز در مرحله پایانی ساخت قرار دارد و پیش‌بینی‌ها برای افتتاح این واحدها تا پایان امسال است.

صالحی نیا اضافه کرد، پیش‌بینی می‌شود با افتتاح واحدهای جدید برای حدود ۴۵ هزار نفر در کشور شغل ایجاد شود. وی افزود: علاوه بر این تعداد ۴۵ واحد بزرگ صنعتی نیز در بخش‌های فولاد، صنایع غذایی و خانگی در استان‌های مختلف کشور در حال اجرا است که روند پیشرفت فیزیکی این واحدها متفاوت است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعداد واحدهای تولیدی در کشور را حدود ۸۵ هزار واحد اعلام کرد و گفت: برخی مشکلات اقتصادی کشور باعث شده تا بیشتر این واحدها با ظرفیت بیشتر از ۵۰ درصد کار کنند.

صالحی نیا در پاسخ به این پرسش که آمار دقیق واحدهای راکد و تعطیل در کشور چه تعداد است، گفت که حدود ۱۷ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور اکنون راکد هستند. وی اضافه کرد، هرچند دولت در سال‌های اخیر با پرداخت تسهیلات ویژه سرمایه در گردش و رونق تولیدی سعی کرده شمار زیادی از این واحدها را فعال و به چرخه تولید کشور بازگرداند.

همچنین بخوانید:   امضای بزرگ ترین قرارداد تجارت آزاد جهان

انتهای خبر/