آخرین مطالب کسب و کار

برندسازی پوشاک لازمه صنعت پوشاک ایران

شهریور ۱۹, ۱۳۹۶ | اخبار, اخبار بازاریابی, اخبار مارکتینگ

هرچند تولید کنندگان منسوجات و پوشاک ایران تولیدات واقعا با کیفیتی دارند، اما عدم برندسازی و بازاریابی مناسب همچنان آنها را متضرر می کند. به عقیده آقازاده فعال حوزه پوشاک، همچنین مکانیزم های ناشناخته ای وجود دارد که هزینه تولید در ایران را بسیار بالا می برد و این نیز تاثیر منفی ای بر موفقیت این صنعت در ایران دارد.

وی افزود: ما نگران قیمت های در حال نوسان مواد خام و واردات لجام گسیخته هستیم. عرضه مواد خام به صنعت ما در انحصار یک شرکت است و این شرکت می تواند هر مقدار که دلش خواست قیمت ها را بالا و پایین کند.

همچنین در خصوص واردات، ما تنها کشوری نیستیم که با چنین مشکلی مواجه است. برای مثال ترکیه را ببینید، به دلیل سیاست های ضد دامپینگ، آنها توانسته اند صنعت منسوجات خود را شکوفا کنند.

این فعال صنعت منسوجات گفت: اگر دولت از تولید کنندگان حمایت کند و موانع را برطرف سازد، تولید کنندگان ایرانی منسوجات نیز می توانند کسب و کار رو به رشدی داشته باشند.

گزارش های رسمی نشان می دهد، صنایع منسوجات و پوشاک ایران قربانی قاچاق سالانه ۲.۵ میلیارد دلار پوشاک و منسوجات خارجی است. بیش از ۲۵۰ برند بین المللی پوشاک در ایران دارای شعبه هستند.

انتهای خبر/

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *