طبق گزارش کردیت سوئیس، ثروت کل جهان در ۱۲ ماه گذشته شش درصد رشد کرده و به ۲۸۰ تریلیون دلار رسیده است که این سریع‌ترین ایجاد ثروت از ۲۰۱۲ تاکنون است. بیش از نیمی از ۱۶/۷ تریلیون دلار ثروت ایجادشده جدید در آمریکا اتفاق افتاده است و ثروتمندان آن ۸/۵ تریلیون دلار ثروتمندتر شده‌اند؛ اما ثروت جهان به شکل فزاینده‌ای بیشتر حول ثروتمندترین‌های جهان متمرکز می‌شود چنانچه یک درصد بالایی، حالا صاحب ۵۰/۱ درصد ثروت جهان هستند. آن‌ها در سال ۲۰۰۱ حدود ۴۵/۵ درصد از ثروت جهان را در اختیار داشتند.

مایکل او سالیوان، مدیر سرمایه‌گذاری مدیریت سرمایه بین‌المللی در بانک کردیت سوئیس، می‌گوید: تابه‌حال ریاست‌جمهوری ترامپ باعث شکوفایی تجارت و رشد ‌اشتغال شده است، هرچند ایفای نقش حمایتی مداوم توسط فدرال رزرو بدون شک نقش مهمی در ‌این زمینه ایفا کرد و نابرابری ثروت به‌عنوان معضلی دائمی باقی‌مانده است. هرچند در نگاه به آینده، ارزش‌گذاری بالای بازار و قیمت‌های دارایی‌ها می‌تواند باعث محدودتر شدن سرعت رشد در سال‌های آینده شود.

انتظار می‌رود در سال‌های آتی میلیونرهای جهان بهترین عملکرد خود را داشته باشند. در حال حاضر ۳۶ میلیون میلیونر در جهان وجود دارد و انتظار می‌رود تعداد آن‌ها تا سال ۲۰۲۲ به ۴۴ میلیون نفر برسد. آمریکا همچنان پیشتاز تعداد میلیونر در جهان است و ۱۵/۳ میلیون نفر با ثروتی بیش از یک‌میلیون دلار در این کشور زندگی می‌کنند. ژاپن از این لحاظ با ۲/۷ میلیون میلیونر در رتبه دوم است درحالی‌که انگلستان با ۲/۲ میلیون در رتبه سوم قرار دارد. چین با ۱/۹ میلیون میلیونر در رتبه پنجم قرار دارد اما پیش‌بینی می‌شود جمعیت میلیونر این کشور تا سال ۲۰۲۲ به ۲/۸ میلیون نفر برسد.

انتهای خبر/