ماموران گمرک دوغارون پس از رصد و تطبیق اطلاعات یک محموله ترانزیتی ، به آن مظنون شده و با بازرسی آن متوجه شکسته شدن پلمپ آن گردیده و به توقف آن اقدام کردند. بر اساس این گزارش این دو کامیون حامل دو کانتینر کالای ترانزیتی شامل کیف و کفش و لوازم آرایشی به ارزش ۲۱ میلیارد و ۵۶۶ میلیون ریال است که از مبدا گمرک شهید رجایی بندرعباس ترانزیت و قصد خروج از کشور از مرز گمرکی دو غارون را داشت.

ماموران گمرک با مانیتورینگ هوشمند اطلاعات کالاهای ترانزیتی و رصد از طریق سامانه جامع گمرکی  و تحت نظر قراردادن دو محموله خروجی ، با تقاطع گیری اطلاعات متوجه توقف نامتعارف دو دستگاه کامیون حامل کالاهای ترانزیتی در طول مسیر شدند که در بازرسی های بیشتر تعویض بارهای اصلی کامیون های ترانزیتی که حاوی کیف و کفش و لوازم آرایشی بود با بارهای دیگر برای ماموران گمرک محرز شد.

به گزارش تسنیم، بر اساس بازرسی ها و ردیابی های به عمل آمده از سوی ماموران گمرک دوغارون این دو کامیون در میانه راه با شکستن پلمپ محموله به تعویض کالای و جایگزینی ضایعات البسه اقدام کرده اند. ماموران گمرک و ارزیابان پس از رصد اطلاعات به کمک سامانه های هوشمند متوجه مغایرت در اطلاعات محموله  و کنترل پلمپ متوجه مغایرت شدند و اقدام به تشکیل پرونده قضایی کردند.

با تشکیل پرونده قضایی رانندگان کامیون اعتراف کردند که نسبت به تخلیه کالای نو و جایگزینی کالای ضایعاتی ،در داخل کشور اقدام کرده اند.

انتهای خبر/