کسپر روراستد، مدیرعامل شرکت تولید پوشاک آدیداس در مصاحبه‌ با رسانه‌های آلمان گفت: تحریم‌های روسیه به همان میزان که به روسیه آسیب زد به کشورهای غربی و اروپایی نیز ضرر وارد کرد. به گزارش اسپوتنیک، وی افزود: هرکسی که فکر می‌کند تحریم‌ها فقط به ضرر روسیه تمام‌شده اشتباه می‌کند چراکه این تحریم‌ها باعث کاهش اشتغال در غرب شده اما سیاست‌مداران ترجیح می‌دهند دراین‌باره سکوت کنند.

مدیر این شرکت بزرگ تولید پوشاک و کفش گفت: کشورهای اروپایی باید یک راه‌حل برای کاهش تنش با روسیه پیدا کنند چراکه شعله این تنش‌ها فقط مسکو را نمی‌سوزاند. وی ادامه داد: ۱۰ سال پیش پوتین رئیس‌جمهور روسیه گفته بود ما از پرتغال تا مسکو باید بازار آزاد ایجاد کنیم. لزومی ندارد ما هر آنچه پوتین گفته است اجرایی کنیم اما هم‌اکنون باید بر اساس منافع اروپا به سمت روسیه حرکت کنیم.

اواخر سال گذشته میلادی نتایج یک تحقیق گسترده نشان داد که در طول سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ اروپا و آمریکا از تحریم روسیه ۵۰ میلیارد دلار متضرر شده‌اند که ۹۰ درصد این ضرر نیز مال کشورهای اروپایی بوده است. روراستد ادامه داد: وی نسبت به شرایط روسیه آگاه بوده و سال‌ها با این کشور کارکرده است. او گفت: من روسیه و مردم این کشور را دوست دارم و معتقدم ازنظر فرهنگی روس‌ها بسیار به کشورهای اروپایی نزدیک هستند. به اعتقاد من سیاست‌مداران اروپایی به‌جای آنکه با هرکسی روی کره خاکی جنگ کنند باید با روسیه به‌عنوان یک متحد برخورد کنند. اخیراً مقامات اروپایی سه شرکت آلمانی که نام آدیداس نیز در میان آن‌ها بود را به نقض تحریم‌های علیه روسیه و معامله اقتصادی با شبه‌جزیره کریمه متهم کردند. پاولو کلیمکین نخست‌وزیر اوکراین خواسته است تا با این شرکت‌های اروپایی برخورد شود.

همچنین بخوانید:   کارآفرینی زعفران برای اولین بار در ایلام

انتهای خبر/