بر اساس طرح جامع بازرگانی ١٣٩٣به‌طور متوسط کارکنان کارگاه‌های بازرگانی و خدمات ۵٢ ساعت کار می‌کنند. از کل میزان ساعت کار در هفته کارگاه‌های بازرگانی و خدمات، ۵٨ درصد متعلق به کارکنان بدون مزد، ۵ درصد آن را کارکنان پاره‌وقت و ٣٧ درصد را کارکنان تمام‌وقت انجام می‌دهند.

بیشترین میزان ساعت کار هفتگی در کارگاه‌های بازرگانی و خدمات به ترتیب متعلق به فعالیت عمده‌فروشی با ٧٣، ساعت، کارگاه‌های با فعالیت کتابخانه و سایر فعالیت فرهنگی با ٧١ ساعت، خرده‌فروشی با ۵۵ ساعت، اقامتگاه‌ها با ۵٣ ساعت و کارگاه‌های اجاره‌داری با ۵٢ ساعت است. همچنین کارکنان کارگاه‌های ورزشی با ٣٣ ساعت، کارگاه‌های معماری و مهندسی با ٣٧ ساعت و کارگاه‌های حقوقی و حسابداری با ٣٩ ساعت، کمترین ساعت کار را در هفته داشته‌اند.

از کل میزان ساعت کار در هفته کارگاه‌های بازرگانی و خدمات، ۵٨ درصد متعلق به کارکنان بدون مزد، ۵ درصد آن را کارکنان پاره‌وقت و ٣٧ درصد را کارکنان تمام‌وقت انجام می‌دهند. بیشترین میزان ساعت کار کارکنان بدون مزد در کارگاه‌های خرده‌فروشی، با ٧١ درصد، کارگاه‌های تعمیر رایانه و کالاهای شخصی و خانگی با ۶٩ درصد و کارگاه‌های با فعالیت‌های اجاره‌داری با ۵٣ درصد بوده است.

انتهای خبر/

همچنین بخوانید:   فیلم فحاشی وزیر بهداشت روحانی