رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک با پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن تا تابستان آینده، گفت: میزان رشد اجاره‌بها باید متناسب با حقوق باشد، تقریباً هرسال ۱۰ تا ۱۲ درصد حقوق افزایش می‌یابد که این رقم باید در بین تمام سبد خانوار ازجمله اجاره‌بها پخش می‌شود.

حسام عقبایی با پیش‌بینی این‌که تا پایان تابستان آینده در حوزه خرید و فروش، حجم معاملات مسکن با رشد ۱۰ درصدی روبرو خواهد شد، اظهار کرد: البته این پیش‌بینی به شرطی است که اتفاق خاصی در دیگر بخش‌های اقتصادی ازجمله دلار، ارز و طلا روی ندهد.

وی در رابطه با وضعیت اجاره‌بهای مسکن در سال آینده نیز تصریح کرد: نقل و انتقالات در بازار اجاره‌بها از اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و در ماه‌های خرداد تا شهریور پیک جابجایی مستأجران است. وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم میزان رشد اجاره‌بها منطبق و متناسب رشد قیمت مسکن باشد و بیشتر از این رقم منطقی نیست.

اتفاق عجیب در بازار مسکن/چرا رشد معاملات متوقف شد؟

نایب‌رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با تأکید بر این‌که باید قدرت پرداخت اجاره‌بها در مستأجران وجود داشته باشد، اظهار کرد: میزان رشد اجاره‌بها باید متناسب با حقوق پایه و رشد دستمزدها باشد، تقریباً هرسال ۱۰ تا ۱۲ درصد حقوق افزایش می‌یابد و این رقم باید در بین تمام سبد خانوار ازجمله اجاره‌بها پخش شود.

به گزارش تسنیم، عقبایی با ابراز امیدواری در رابطه با تناسب رشد نرخ اجاره‌بها در سال آینده با نرخ‌های سال ۹۶، افزود:‌ زمانی که عرضه و تقاضا توازن نداشته باشد، افزایش نرخ اجاره‌بها روی می‌دهد و این رشد نباید به حدی باشد که برای مردم تبدیل به یک دغدغه شود.

همچنین بخوانید:   چین پیشتاز خودروهای برقی در جهان

انتهای خبر/