وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار عکسی از فعالیت‌ بانک‌های فروش شماره‌های تلفن همراه در صفحه اینستاگرام خود، ضمن تأکید بر لزوم حفظ حریم خصوصی مردم نوشت: دستورالعمل اخیر کمیسیون تنظیم مقررات، روال‌های قانونی تبلیغات هوشمند قانونی را فراهم ساخته است.

«محمد جواد آذری جهرمی» ادامه داد: تبلیغات هوشمند ضرورت توسعه کسب و کار است؛ اما زمانی این تبلیغات مؤثر است که حریم خصوصی مردم رعایت و تبلیغات با رضایت مشتری صورت پذیرد. آذری جهرمی افزود: در استانداردهای این نوع تبلیغات، روال های مشخصی که مرز حریم خصوصی را مشخص می‌کند، تعریف شده است.

به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات ادامه داد: این نوع بانک های اطلاعاتی که به آنها اشاره و مرجع جمع آوری اطلاعات نیز در آن درج شده، نمونه همان بانک هایی است که امروز در تبلیغات شبه هوشمند مزاحم به کار می‌رود.

وی ادامه داد: اصلاح رویه‌ها هم نیاز به اصلاح فرهنگ عمومی دارد و هم در کنار آن رسیدگی قانونی. تاکنون ده ها سایت توزیع این بانک ها شناسایی شده‌اند. بررسی آنها در دست اقدام است و در صورت قانونمند نشدن لیست آنها برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارسال خواهد شد. وی ادامه داد: وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بنابر وظایف قانونی و نیز درخواست های عمومی، همچنان پیگیر این نقایص است.

انتهای خبر/

همچنین بخوانید:   تعطیلی دومین فروشگاه اینترنتی کشور