سهامداران اوبر در مورد واگذاری بخشی از سهام این کمپانی به سافت بانک با یکدیگر صحبت کرده  اند.

شماری از سهامداران کمپانی اوبر با نظر مؤسسه ی سرمایه گذاری بنچمارک که یکی از اصلی ترین سهامداران اوبر و عضو هیئت مدیره ی این کمپانی است، موضوع جدیدی را مطرح کرده اند که شامل فروش بخشی از سهام اوبر به سافت بانک ژاپن یا یک سرمایه گذار دیگر است.

واگذاری سهام اوبر به معنای یافتن سرمایه گذاری جدید برای کمپانی است که سرمایه ی بیشتری در اختیار این سرویس اشتراک گذاری خودرو قرار می دهد. هنوز جزئیاتی از میزان سهامی که در اختیار سافت بانک یا هر سرمایه گذار دیگر قرار خواهد گرفت ، به همراه مبلغ مورد نیاز منتشر نشده است.

این خبر پس از آن منتشر شد که وال استریت ژورنال هفته ی گذشته گزارشی در مورد بزرگ ترین رقیب اوبر در جنوب شرق آسیا منتشر کرد. بر اساس این گزارش، Grab به عنوان بزرگ ترین رقیب اوبر در جنوب شرق آسیا، سرمایه ای ۲ میلیارد دلاری از سوی سافت بانک و دی دی، بزرگ ترین سرویس اشتراک خودرو در چین، دریافت خواهد کرد.

اوبر در ماه های اخیر درگیر حاشیه ها و مشکلات بزرگی بود که در نهایت باعث شد تراویس کالانیک، مؤسس و مدیرعامل این کمپانی در حال رشد از سمت خود کنار رود. بزرگ ترین دلیل برای کنار رفتن و استعفای کالانیک، فشاری بود که از سوی سرمایه گذارانی نظیر بنچمارک به مدیرعامل این کمپانی وارد شد.

انتهای خبر/