در دنیای کسب‌وکار دسترسی به خدمات کلود باعث شده تا کاربران هدست های واقعیت افزوده از نیاز به سخت‌افزارهای گران‌قیمت و پیچیده رها شوند و صاحبان مشاغل قادر باشند تا از حداکثر توان رایانه‌ها بهره بگیرند؛ اما با استفاده از هدست های واقعیت افزوده، بصری سازی اطلاعات و درک بهتر روندهای مالی و تجاری ممکن می‌شود و انسان‌ها فهم و قابلیت تحلیل بالاتری از این مسائل پیدا می‌کنند.

به گزارش فارس، بصری سازی اطلاعات مالی با استفاده از هدست های واقعیت افزوده به تحلیل گران امکان می‌دهد تا جریان‌های مالی پیچیده را بهتر درک کنند و بتوانند با سرعت بیشتری تصمیم بگیرند. از همین رو شرکتی مانند Salesforce به طراحی ابزار تحلیل مالی با استفاده از هدست های واقعیت افزوده ارزان‌قیمت شرک Oculus Rift روی آورده و انتظار می‌رود در آینده تعداد شرکت‌هایی ازاین‌دست بازهم بیشتر شود.

هدست های واقعیت افزوده در آینده تعامل سه‌بعدی و عینی با کارمندان بانک‌ها را هم تسهیل می‌کنند و لذا می‌توان انتظار داشت که شعب فیزیکی بانک‌ها و مؤسسات مالی در آینده نه‌چندان دور به حاشیه رانده شوند. البته میزان استقبال عمومی از چنین خدماتی هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

انتهای خبر/