02177946669 | 09109200500 info@damaavand.com

رئیس فدراسیون مد ایتالیا همکاری ایران و ایتالیا را در بخش پوشاک برای هر دو کشور سودمند دانست و تصریح کرد: واردات کالای تمام‌شده ایتالیایی به ایران و تولید و سرمایه‌گذاری از طرف شرکت‌های ایتالیا در ایران دو اتفاق مهم است که باید هم‌زمان انجام شود.

کلودیو مارنزی رئیس فدراسیون مد ایتالیا با اشاره به اینکه معرفی تولیدکنندگان پوشاک ایران به بازار ایتالیا از بحث‌های جدی دو کشور است، افزود: ورود طراحان ماهر ایرانی به ایتالیا و فعالیت این گروه در برندهای مطرح این کشور از دیگر اتفاقاتی است که در آینده انجام می‌شود.

وی همکاری ایران و ایتالیا را در بخش پوشاک برای هر دو کشور سودمند دانست و تصریح کرد: واردات کالای تمام‌شده ایتالیایی به ایران و تولید و سرمایه‌گذاری از طرف شرکت‌های ایتالیا در ایران دو اتفاق مهم است که باید هم‌زمان انجام شود.

رئیس فدراسیون مد ایتالیا همکاری دو کشور را سبب رشد کیفیت پوشاک در ایران اعلام کرد و افزود:‌ آموزش در ایران بسیار مهم است که این برنامه با کمک دانشکده‌های ایران و شرکت‌های ایتالیایی انجام خواهد شد.

مارنزی با اشاره به اینکه ایرانیان در سفرهای خارجی خود ۵ میلیارد یورو خرید می‌کنند، داد: حضور شرکت‌های ایتالیا در ایران سبب ایجاد ارزش‌افزوده در داخل ایران، ایجاد خرده‌فروشی، بهبود وضعیت مالی و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان خواهد شد که این روند افزایش کیفیت تولید در ایران را در پی دارد.

وی با اشاره به وجود ۴۷ هزار شرکت تولیدکننده پوشاک با ۵۰۰ هزار کارگر و ۵۰ میلیارد یورو گردش مالی در ایتالیا در بخش پوشاک گفت:‌همه شرکت‌های بزرگ و کوچک ایتالیایی تحت پوشش یک انجمن هستند زیرا شرکت‌های بزرگ برای تأمین برخی نیازهای خود به شرکت‌های کوچک نیاز دارند و این روندی است که باید در ایران نیز اجرا شود.

همچنین بخوانید:  تخلفات انتخاباتی گسترده مسئولان

رئیس فدراسیون مد ایتالیا با اشاره به اجرای تفاهم‌نامه امضاشده بین صنعت پوشاک ایران و ایتالیا در روزهای آینده ادامه داد:‌ اولین بند این تفاهم‌نامه آموزش، انتقال تکنولوژی و دانش است.

وی اظهار داشت: در ایتالیا همه اشخاص، شرکت‌ها و پلیس مالیاتی از طریق اینترنت به ترازنامه‌های مالیاتی دسترسی دارند.

کلودیو مارتزی با اشاره به اینکه همه شرکت‌ها باید ترازنامه مالیاتی داشته باشند، افزود: در ایتالیا به سه شکل فروش و گردش مالی شرکت‌ها، سود شرکت‌ها و برای کارمندان مالیات پرداخت می‌شود.

وی این نوع پرداخت مالیات‌ها را مالیات مستقیم اعلام کرد و گفت: ایتالیایی‌ها و فرانسوی‌ها بیشترین مالیات را در اروپا پرداخت می‌کنند.

رئیس فدراسیون مد ایتالیا با اشاره به وجود مالیات غیرمستقیم در این کشور ادامه داد: این مالیات شامل ارزش‌افزوده است که در ایران ۹ درصد و در ایتالیا ۲۲ درصد است که در زمان صادرات بازگردانده می‌شود.

انتهای پیام/ خبرگزاری تسنیم