02177946669 | 09109200500 info@damaavand.com

شاهین مصطفی‌اف صبح امروز در همایش تجاری ایران و آذربایجان که با حضور وزرای ایران و آذربایجان در هتل لاله سرعین برگزار شد، گفت: اردبیل شهر زیبایی و دیدنی است و ظرفیت‌های متعددی ازلحاظ توریستی دارد و مقصد توریست‌های آذربایجان خواهد بود. سازش‌های بین دو کشور باعث ایجاد روابط تجاری و سیاسی بین بخش‌های مختلف دولتی و بخش خصوصی دو کشور خواهد بود و ما از تجارت آزاد در بین دو کشور حمایت می‌کنیم.

وزیر اقتصاد آذربایجان عنوان کرد: مذاکرات مختلفی در زمینه‌های تجاری و اقتصادی انجام‌شده است و ما قطار مشهد ـ باکو را باعث تحکیم روابط دوستانه بین دو کشور می‌دانیم. علاقه‌های بین ایران و آذربایجان و به‌ویژه استان اردبیل بسیار عمیق‌تر از روابط دیگر است و اراده‌های سیاسی در بین دو دولت و دو ملت در تحکیم روابط تجاری، فرهنگی و اجتماعی بسیار بالا است. در سفر اخیر وزیر ارتباطات کشور ایران هر دو طرف حسن نیت خود را به هم رساندند و چندین توافقنامه در زمینه‌های مختلف اجرا شد.

به گزارش فارس وزیر اقتصاد آذربایجان مبادله گاز بین ایران و آذربایجان را از روابط استراتژیک بین دو کشور خواند و گفت: در نظر داریم راه ریلی بین دو کشور ایران و آذربایجان را از طریق مرز اصلاندوز داشته باشیم و کاهش روادید و عوارض خودروهای ترانزیتی بین دو کشور اتفاق بسیار مهمی است که باعث گسترش روابط بیشتر در زمینه‌های مختلف خواهد شد. هم‌اکنون ۵۳۸ شرکت ایرانی در کشور جمهوری آذربایجان فعالیت دارند.

مصطفی‌اف با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیارد دلاری سرمایه‌گذاران تجاری در جمهوری آذربایجان افزود: بخش قابل‌توجهی از این سرمایه‌گذاری که حدود ۶ میلیارد دلار است در حوزه نفت است و توسعه روابط کشور را در زمینه‌های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و خدمات پیگیری می‌کنیم.

همچنین بخوانید:  بالاخره از رکود عبور کردیم یا نه؟

انتهای خبر/