توریست‌های چینی در سال ۲۰۱۷ میلادی که به‌تازگی به پایان رسید درمجموع ۱۳۰ میلیون سفر خارجی انجام داده‌اند.

آکادمی گردشگری چین گزارش کرده است که میزان سفرهای خارجی چینی‌ها در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۷ درصد و میزان هزینه نیز ۵ درصد افزایش‌یافته است.

چین سریع‌ترین بازار گردشگری دنیا را در اختیار دارد و بسیاری از مردم این کشور به‌تدریج به‌صورت مستقل سفر می‌کنند و سفرهای زیادی به کشورهای مختلف دنیا ازجمله آسیای جنوب شرقی انجام می‌شود.

به‌غیراز آمریکا و استرالیا، کشورهای دیگر در منطقه آسیای جنوب شرقی مانند ویتنام، اندونزی، تایلند و سنگاپور در زمره مقاصد سفر برای چینی‌ها هستند و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک سالانه هفت‌تا هشت میلیون چینی نیز از کره جنوبی دیدن کنند.

سازمان گردشگری ملی چین در گزارش آماری که خبرگزاری شینهوا به آن اشاره کرده آورده است که مردم چین در ایام تعطیلات سال نو به تقویم کشاورزی این کشور در ماه فوریه امسال نیز ۷۵ میلیارد دلار هزینه کرده‌اند.

میلیون‌ها سفر در داخل کشور انجام شده و میزان درآمد آن در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۲.۶ درصد بیشتر شده است. در دوره تعطیلات سال نو چینی که بین روزهای ۱۵ تا ۲۱ فوریه برای یک هفته طلایی در نظر گرفته شده بود ۳۸۶ میلیون سفر در چین انجام شده که این رقم هم ۱۲.۱ درصد بیش از سال قبل بوده است.

به گزارش ایرنا، بیشترین گردشگران، این بار در چین به استان‌های جنوبی گرمسیر سفر کردند و آمار نشان می‌دهد نیمی از آن‌ها از وسیله نقلیه شخصی برای این سفرها استفاده کرده‌اند.

همچنین بخوانید:   روند منفی گردشگری بعد از برجام

دولت چین چند سال قبل اعلام کرد برای تشویق مردم به سفر در ایام تعطیل در بزرگراه‌ها و جاده‌ها از مردم عوارض دریافت نمی‌شود و همین باعث شد تا مردم بیش از قبل از وسایل نقلیه استفاده کنند.

آمار نشان می‌دهد که گردشگران چینی از ۲۰۰ شهر چین و ۶۸ کشور دنیا در ایام تعطیلات طلایی دیدن کرده‌اند.

انتهای خبر/