02177946669 | 09109200500 info@damaavand.com

جمشید مغازه‌ای در گفت‌ و گو با فارس، اظهار داشت: در پی نامه‌نگاری و مذاکراتی که با وزارت صنعت داشتیم، نعمت‌زاده وزیر صنعت با حذف قیمت مصرف‌کننده از روی محصولات شیرینی و شکلات، چیپس و اسنک موافقت کرد. در مورد زمان اجرای این طرح، با اعضای هیأت مدیره انجمن شیرینی و شکلات تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این مسئله همچنین شامل صنایع سلولزی بهداشتی نیز می‌شود!! و قرار است فعلاً در مرحله اول، حذف قیمت مصرف‌کننده از روی بسته‌بندی شیرینی و شکلات، چیپس و اسنک و محصولات سلولزی بهداشتی صورت گیرد.

مغازه‌ای با بیان اینکه  حذف قیمت مصرف‌کننده از روی این محصولات به نفع تولیدکننده و همچنین مصرف‌کننده خواهد بود، اظهار داشت: البته هنوز این مسئله به ما ابلاغ نشده و منتظر دریافت آن از سوی دستگاه‌های مربوطه هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حذف قیمت مصرف‌کننده از روی کالاها باعث ایجاد هرج و مرج در قیمت‌گذاری و فروش این محصولات نمی‌شود؟ گفت: این طور نیست، تا به حال توزیع‌کنندگان، ارقام درشتی را بر روی قیمت فروش خود می‌کشیدند که به ضرر مصرف‌کننده بود اما حالا قیمت‌ها شفاف‌تر خواهد شد و شرکت‌های توزیع‌کننده با توجه به رکود بازار برای رقابت با یکدیگر و جلوگیری از متضرر شدن، قیمت مناسبی را ارائه خواهند کرد!!

به گفته دبیر انجمن شیرینی و شکلات، قیمت این محصولات بر مبنای قیمت تمام‌شده تولید به اضافه حاشیه سود ۲۰ درصدی تعیین می‌شود.

وی ادامه داد: قیمت محصولات در مناطق مختلف، متفاوت است!!

انتهای خبر/

همچنین بخوانید:  درج قیمت روی تمامی محصولات تولیدی الزامی است