نیسان لیف یک خودروی برقی هاچ بک پنج در است که اولین بار سال ۲۰۱۰ در ژاپن و ایالات متحده معرفی شد. موتور الکتریکی این خودرو ۱۱۰ اسب بخار نیرو و ۲۱۰ نیوتن متر گشتاور ایجاد می کند. مدل های SL و SV سال ۲۰۱۶ این خودرو با باتری ۳۰ کیلووات ساعتی معرفی شدند که ۱۷۲ کیلومتر برد دارند. به کمک فناوری شارژ سریع DC، باتری نیسان لیف از ۰ تا ۸۰ درصد در حدود ۳۰ دقیقه شارژ می شود. سازنده ی ژاپنی تا زمان معرفی رسمی خودروی نیسان لیف جدید، از ویژگی های تازه و کلیدی آن پرده برداری می کند. این بار نیسان به معرفی ویژگی E-Pedal پرداخته است که به کمک آن راننده می تواند از پدال گاز به عنوان عملگر هم زمان گاز، ترمز و حتی برای نگاه داشتن خودرو در مسیر های شیب دار استفاده کند.

نیسان تأکید می کند که به کمک این ویژگی، ۹۰ درصد فعالیت های روزمره رانندگان در هدایت خودرو پوشش داده می شود و E-Pedal در ترافیک های سنگین، زحمت برداشتن پا از روی گاز و استفاده از پدال ترمز را کم می کند. سیستم E-Pedal اولین ویژگی ارتقاء دهنده رانندگی تک پدال در جهان است و بخشی از تعهد نیسان برای ارائه ویژگی های دستیار پیشرفته هدایت خودرو به مشتریان تلقی می شود. از سویی دیگر، این فناوری جزو برنامه تحرک هوشمند این شرکت برای تغییر روش های رانندگی عموم مردم به حساب می آید. در نسل آینده نیسان لیف این ویژگی با فشردن سوییچ E-Pedal در کنار انتخاب گر دنده فعال می شود.

پس از فعال سازی سیستم تک پدال با برداشتن آرام پا از روی گاز، سرعت خودرو رفته رفته کمتر می شود و زمانی که کاملا پا را از روی گاز بردارید، خودرو متوقف می شود. E-Pedal شبیه خودروهای اتوپیای دیزنی لند عمل می کند. باید در نظر گرفت که اگرچه نیسان تنظیمات خاص خود را روی این سیستم اعمال کرده است؛ E-Pedal در مدل جدید لیف، اولین نمونه ی تک پدال در دنیا نیست. خودروهای برقی شورولت بولت و نسخه های پلاگین هیبریدی آن به پدال «Regen on Demand» مجهز هستند؛ این سیستم به کمک متد احیاکننده ترمز در ترافیک، خودرو را متوقف می کند. متد احیاکننده ترمز با ذخیره انرژی جنبشی تلف شده در اثر تکرار فرایند فشردن پدال ترمز، در شرایط لازم این انرژی را احیا و خودرو را متوقف می کند.

نسل جدید نیسان لیف در تاریخ ۱۴ شهریور معرفی می شود. انتظار می رود خودروی جدید نسبت به مدل قبل، برد بیشتری در هر بار شارژ کامل داشته باشد. این خودرو به ویژگی ProPilot هم مجهز است. این سیستم نیمه خودران در شتاب گیری، ترمز و هدایت فرمان خودرو به راننده کمک می کند. یکی از چالش های رانندگان شهری، پارک خودرو است. ویژگی پروپایلت نیسان لیف آینده در این زمینه هم کمک شایانی به راننده می کند.

انتهای خبر/