در آستانه فرارسیدن سال جدید و در ایام نوروز، گشت‌های ویژه استاندارد در سراسر کشور از ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۷، با نظارت بر مراکز تمرکز، توزیع و فروش کالا به ویژه در نمایشگاه‌های بهاره افزایش می یابد. نیره پیروز بخت – رئیس سازمان ملی استاندارد ایران- با اعلام این خبر، افزود: این طرح باهدف حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کالاها و با همکاری سایر سازمان ها و نهادهای ناظر اجرا می ‌ود.

پیروز بخت بابیان اینکه در اجرای این طرح، کمیت و کیفیت کالاهای مشمول استاندارد اجباری و تشویقی در مراکز تمرکز، توزیع و فروش کنترل می شود، افزود: کالاها ازنظر وزن، حجم و ابعاد کنترل خواهند شد تا مطابق استانداردهای مورد نظر باشند و از صحت و کالیبره بودن وسایل سنجش از قبیل ترازوها و باسکول‌ها نیز اطمینان به عمل خواهد آمد. وی افزود: مواد غذایی، بهداشتی، شوینده‌ها، قطعات خودرو و همچنین ترازوها و وزنه‌ها در میدان‌ها میوه و تره‌بار و مراکز عرضه عمده و جزئی، کنترل نازل‌های سوخت و همچنین وسایل بازی در شهربازی‌ها و تله کابین‌ها از جمله کالاها و محصولات پرمصرفی هستند که مشمول مقررات استانداردهای اجباری بوده و در ایام نوروز مورد نظارت و کنترل قرار می گیرند.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه بابیان اینکه معاونت نظارت بر اجرای استاندارد این سازمان در طول مدت اجرای این طرح بر حسن اجرای آن نظارت دقیق خواهد داشت و گزارش های ارسالی از سراسر کشور را جمع‌بندی و ارزیابی خواهد کرد، اظهار کرد: در صورت لزوم نتایج در اختیار مراجع مربوطه قرار می گیرد. علاوه بر این در اجرای این طرح از همکاری سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی نیز استفاده می کنیم.

همچنین بخوانید:   مشاور ارشد اقتصادی ترامپ استعفا داد

انتهای خبر/