02177946669 | 09109200500 info@damaavand.com

مراسم نخستین جشنواره برند ایرانی که برای اولین بار توسط وزارت صنعت معدن و تجارت و به همت سازمان توسعه تجارت برگزار شد، ۱۱ گروه کالایی به‌عنوان گروه‌های هدف نهایی جهت رقابت در جشنواره انتخاب شدند که از میان این گروه‌ها می‌توان به گروه اثاثیه و لوازم‌خانگی، نساجی و پوشاک، فرش ماشینی، فرآورده‌های لبنی، نوشیدنی‌ها، ماکارونی و… اشاره کرد.

اهداف جشنواره برند ایرانی عبارت است از ایجاد و ارتقاء فرهنگ برندسازی در کشور و ارتقاء جایگاه برند در کشور و … لذا سعی شده در این جشنواره دامنه و محدوده هدف کسب‌وکارهای اولین دوره محدود به گروه‌های کالایی B2C بادوام و تند مصرف باشد. بر این اساس ۲۸۰ شرکت در گروه‌های کالایی مختلف جهت رقابت در اولین دوره جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند که کمیته علمی جشنواره با بررسی و ارزیابی معتبرترین مدل‌های ارزیابی برند در دنیا جهت انجام فرایند ارزیابی و انتخاب برندهای برتر، مدل استاندارد بین‌المللی را بر اساس ۴ معیار ازجمله میزان نام آشنایی و شناخته بودن برای مخاطبان و میزان تمایز برند در محصول انتخاب کرده است.

پس از ارزیابی اولیه متقاضیان بر اساس شاخص‌های مدل فوق و در مرحله بعد بر اساس پرسشنامه‌های مدل ارزیابی از مصرف‌کنندگان و مخاطبین افکار سنجی و نظرسنجی عمومی در تهران و ۱۰ استان کشور صورت پذیرفت و بر اساس نتایج اولیه و نظرسنجی عمومی برندهای برتر ملی تعیین شد.

بر این اساس شرکت صنایع شیر ایران (برند پگاه) از گروه فرآورده لبنی و شرکت فرآورده لبنی کاله (برند کاله) از گروه فرآورده لبنی به‌عنوان منتخبان نخستین جشنواره نام نشان ایرانی در سال ۹۵ انتخاب شدند.

همچنین بخوانید:  طرح برندسازی شرکت های مسافری

مجتمع صنایع غذایی، لبنی و بستنی میهن (برند میهن) از گروه فراورده لبنی و گروه صنعتی زرماکارون (برند زر) از گروه ماکارونی و همچنین گروه تولیدی تک ماکارون (برند تک) از گروه ماکارونی از دیگر منتخبین نخستین جشنواره نام نشان ایران در سال جاری که موفق به دریافت تندیس برنزین جشنواره شدند.

شرکت پارس خزر (برند پارس خزر) شرکت بوتان (برند بوتان) از گروه اثاثیه و لوازم‌خانگی، شرکت کشت و صنعت گلبرگ بهاران (برند اویلا) و گروه صنعتی بهشهر (برند لادن) از گروه روغن خوراکی جزو سایر منتخبان نخستین جشنواره برند ایرانی امسال بودند.

صنایع غذایی شیرین عسل (برند شیرین عسل) و گروه صنعتی مینو (برند ساقه طلایی) از گروه کیک، بیسکویت و شکلات هم در مراسم امروز موفق به دریافت تندیس برنزین جشنواره برند شدند.

شرکت فرش مشهد (برند فرش مشهد) از گروه فرش ماشینی و شرکت هنکل پاک‌وش (برند تاژ) و گروه صنعتی پاک‌شو (برند سافتلن) از گروه شوینده‌ها هم جزو منتخبان نخستین جشنواره برند ایرانی سال ۹۵ بودند.

شرکت کدبانو (برند دلپذیر) از گروه کمپوت، کنسرو و سس و شرکت عالیفرد (برند سن‌ایچ) از گروه نوشیدنی‌ها و شرکت نامی‌نو (برند نامی‌نو) از گروه فرآورده‌های گوشتی و شرکت هاکوپیان (برند هاکوپیان) از گروه نساجی و پوشاک ازجمله برگزیدگان نهایی در نخستین دوره جشنواره نام نشان (برند) برتر ایرانی بودند که موفق به دریافت تندیس برنزین جشنواره برند ایرانی شدند.

انتهای پیام/