ابوالحسن فیروزآبادی، قائم‌مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه از مشاغلی که در سال‌های گذشته به فراموشی سپرده‌شده‌اند آمار دقیقی وجود ندارد اما در سیاست‌های اشتغال‌زایی قطعاً توجهمان به صنایع‌دستی و محلی به علت ماهیت اشتغال‌زایی آن و همچنین روند اقتصاد جهانی توجه خواهد شد، گفت: اکنون در اقتصاد جهانی یک نوع بازگشت جوامع به سمت صنایع‌دستی مشاهده می‌شود.

به گزارش فارس، وی بیان نمود: در وزارت کار مطالعات گسترده‌ای در تمام استان‌ها باهدف ایجاد اشتغال صورت پذیرفته و نگاهمان در بودجه سال ۹۷ کل کشور اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد بود که اولویت آن به روستاها و مناطق محروم خواهد بود. وی در پاسخ به این سؤال که چرا وزارت کار به‌جای حفظ اشتغال موجود به دنبال ایجاد اشتغال و صرف هزینه‌های کلان (تزریق پول) با توجه به تجربه ناموفق سال‌های گذشته است، گفت: دراین‌باره کارگروه‌های رفع موانع اشتغال به ریاست استانداران در تمام استان‌ها تشکیل‌شده و برای آن بودجه نیز در نظر گرفته‌ایم و قطعاً یکی از اولویت‌های اصلی دولت در سال آتی کارگاه‌های تعطیل‌شده که عمدتاً به دلیل نبود سرمایه در گردش دچار چالش شده‌اند، خواهد بود.

قائم‌مقام وزیر کار معتقد است که در کارگاه‌های موجود سرمایه‌گذاری شده و بازگرداندن فعالیت و ایجاد گردش اقتصادی در آنان از اولویت‌های اصلی وزارت کار خواهد بود و دراین‌باره مسیر کارگاه‌های خرد و کوچک دنبال خواهد شد. وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره بودجه اشتغال در سال ۹۷ که ۱۷.۴ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است، گفت: امیدواریم تصویب این بودجه در مجلس و تائید آن در شورای نگهبان صورت پذیرد و قطعاً با توجه به کسری‌های دولت در بودجه سال ۹۶ ایجاد چنین منبع درآمدی از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده برای ایجاد اشتغال یک نیاز اساسی است. فیروزآبادی گفت: رقم ۱۷.۴ هزار میلیارد تومان در صورت تصویب قطعاً تخصیص داده خواهد شد و اما صورت تخصیص آن متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود و کسانی که زیرخط فقر هستند زیرپوشش بیشتری قرار خواهند گرفت و این موضوع از طریق ایجاد رونق اقتصادی در بنگاه‌های تولیدی پیگیری و دنبال خواهد شد.

انتهای خبر/