برخی بانک ها درحالی ارزش اعتماد داشتن به خود را ثابت کرده اند که برخی دیگر تنها مشتریان را دچار سردرگمی کرده و هزینه های مضاعف هم برای مشتریان ایجاد می کنند. ده برند بانکی زیر براساس بررسی ها جزء معتبرترین و قابل اعتمادترین بانک ها هستند:

  1. سیتی بانک (Citibank)

این بانک از قرن هجدهم میلادی در نیویورک تاسیس شد و در حال حاضر با رعایت کردن بسیاری از استانداردها بهترین بانک دنیا محسوب می شود. این بانک که مقر اصلی آن در کشور آمریکا می باشد بسیاری از پیشرفت های خود را مدیون سیستم بانکداری صحیح می داند. همچنان شعب این بانک درحال گسترش در دنیا به ویژه در قاره آمریکا است.

  1. جی پی مورگان چیس (Jp Morgan Chase)

جی پی مورگان چیس از سیتی بانک نیز قدمت بیشتری دارد و دارایی های آن به بیش از ۲ تریلیون دلار می رسد. این بانک در میان بسیاری از مردم از مقامات رسمی دولت، سرمایه گذاران تا مردم عادی محبوبیت دارد.

  1. اچ اس بی سی (HSBC)

بیست سال از تاسیس اچ اس بی سی می گذرد و شعب آن در گوشه و کنار انگلستان به چشم می خورد. بر طبق اعلام نشریه فوربس این بانک درمیان بزرگترین و موفق ترین بانک ها و موسسات در طی سال گذشته جای داشته است. این بانک به علت پیشنهادها و راهنمایی های موثری که در زمینه تجارت در آسیا داشته در میان مشتریان آسیایی خود با استقبال بسیار خوبی مواجه است.

  1. بانک آمریکا (Bank of America)

از زمانی که بازار سرمایه گذاری جایگاه خود را در اقتصاد یافته است این بانک در میان بزرگترین و برترین بانک های دنیا قرار داشته است. شعب این بانک هم اکنون در ۱۲۰ کشور دنیا موجود است. از رقبای بزرگ این بانک، ول فارگو و سیتی گروپ را می توان نام برد.

  1. کریدیت آگریل گروپ (Credit Agricol Group)

این بانک در فرانسه پایه گذاری شده است و به خاطر بانکداری دقیق و ریزبینانه خود شهرت دارد. اروپا این بانک را در میان بهترین و بزرگترین بانک های مالی در این اتحادیه می شناسد. این بانک در اجرای دقیق و برنامه ریزی شده کارهای خود بسیار حساس بوده و به همین علت مشتریانی دارد که بدان به شدت متعصب و وفادارند.

  1. رویال بنک اسکاتلند (Royal Bank of Scotland)

این بانک با ارائه بهترین خدمات بانکداری در کشور اسکاتلند، ۶۵۰ شعبه در سراسر این کشور دارد. برخلاف باور خود مردم این بانک وابستگی به بانک مرکزی اسکاتلند ندارد و موسسه ای است که بسیار پیشتر از آن افتتاح شده است.

  1. گروه مالی میتسوبیشی توکیو (Mitsubishi Tokyo Financial Group)

شعبه اصلی این گروه مالی در ژاپن است و دارایی های خود را به میزان ۸/۱ تریلیون دلار افزایش داده است. به علت رقابت بالایی که با یکی دیگر از بانک های مشهور در این کشور داشته است، به علت رقابت بالایی که با یکی دیگر از بانک های مشهور در این کشور داشته است، به سرعت و در مدت زمان بسیار کمی به پیشرفت قابل توجهی دست یافته اند.

  1. گروه مالی میزوهو (Mizuho Financial Group)

گروه مالی میزوهو در توکیو پایه گذاری شده است و دارایی آن به میزان ۴۰/۱ تریلیون دلار برآورد شده است. سهام آنها از چنان ارزشی برخوردار است تا نتیجه آن به عنوان بزرگترین بانک در کشور ژاپن شناخته شده باشد و درمیان ۱۰ بانک برتر دنیا جای بگیرد. این موسسه با ارائه خدمات متداول، به عنوان مشاور مالی مشتریان خود نیز به خوبی عمل می کند و حدود ۷۰۰۰۰ کارمند دارد.

  1. اچ بی او اس (HBOS)

صاحب امتیاز این موسسه، گروه مالی و بانکداری لیلوید می باشد که به علت خدمات عالی خود در زمینه بیمه و سایر امکانات، میزان بالایی از اعتماد و اطمینان را برای خود کسب کرده است. در سال ۲۰۰۱ کار خود را آغاز نموده و به تدریج به یکی از بزرگترین موسسات بانکی در انگلستان تبدیل شده است.

  1. بی ان پی پاریبس (BNP Paribas)

این موسسه همزمان در لندن و پاریس اداره می شود. براساس نشریه فوربس، این موسسه بانکی درمیان ده شرکت برتر دنیا قرار دارد. بی ان پی پاریبس در بسیاری از بانک های دنیا سهام دارد و از این جهت یکی از قویترین موسسات بانکی در دنیا محسوب می شود. در طی بحران مالی گذشته این شرکت مجبور شد بسیاری از سهام خود را از بانک ها بیرون بکشد.

انتهای مطلب/