مدیر جذب سرمایه و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تسهیلات ویژه برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی، گفت: سرمایه‌گذاران در این منطقه ۲۰ سال از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.

هادی نعیمیان در نشست با نمایندگان شش شرکت ژاپنی در قشم، بیان داشت: علاوه بر معافیت مالیاتی ۲۰ ساله، تسریع در آماده‌سازی مجوزها، شرایط سفر خارجیان از قشم به سرزمین اصلی، بهره‌مندی از نیروهای متخصص خارجی، مشارکت ۱۰۰ درصدی خارجیان در طرح‌های اقتصادی ازجمله دیگر سیاست‌های تسهیلی برای فعالان اقتصادی کشورهای خارجی در قشم است. وی ازجمله ظرفیت‌های مهم قشم برای سرمایه‌گذاری را حوزه‌های کشاورزی، شیلات، نفت و گاز و گردشگری عنوان کرد.

مدیر جذب سرمایه و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم از حضور سرمایه‌گذاران از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، ژاپن، هلند، چین و چند کشور دیگر در زمینه‌های مختلف تولید ازجمله پرورش ماهی، تولید انرژی خورشیدی، تولید روغن‌موتور و غیر آن به‌عنوان تحولی در حوزه سرمایه‌گذاری این جزیره نام برد.

نعیمیان تصریح کرد: ۲۰۰ هکتار زمین به شهرک صنعتی دریایی قشم اختصاص داده شده و شرکت‌های خارجی به‌صورت واحد و یا گروهی می‌توانند بخشی از فعالیت‌های این شهرک مهم دریایی را به عهده بگیرند. شرکت‌های خارجی می‌توانند با فعال‌سازی کارخانه تولید قطعات خودرویی در قشم، محصولات تولیدی خود را از این جزیره به کشورهای آسیای غربی، حاشیه خلیج‌فارس و کشورهای سی.آی.اس (CIS) صادر کنند.

انتهای خبر/

همچنین بخوانید:   اشتغال کارورزان خیالی به‌وسیله طرح کاغذی وزارت کار