«گری کوهن» مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید به دلیل مخالفت با طرح وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا استعفا داد. کوهن تا چند هفته دیگر کاخ سفید را ترک می کند. او در بیانیه ای گفت: خدمت به کشورم و اجرای سیاست های رشد اقتصادی، به ویژه اصلاح قانون مالیاتی که به نفع مردم آمریکا بوده، مایه افتخار من است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز در بیانیه ای با اشاره به استعفای «مدیر شورای ملی اقتصادی» کاخ سفید گفت: گری مشاور ارشد اقتصادی من بود و در راستای دستور کار ما عالی کارکرد. کوهن با سایر مشاوران ترامپ که خواستار اجرای سیاست های حمایتی اقتصادی و وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم بود، اختلاف پیدا کرد.

هفته گذشته ترامپ پس از برگزاری جلسه ای با مدیران صنعت آلومینیوم از تصمیم خود برای وضع تعرفه خبر داد؛ اما کوهن با آن مخالفت کرده و هشدار داد که این اقدام منجر به افزایش محصولات فولادی و آلومینیومی خواهد شد. مقام های کاخ سفید گفتند: تصمیم ترامپ تنها علت استعفای کوهن نیست. ناظران اقتصادی گفتند که استعفای کوهن نشانه بدی برای سیاست های اقتصادی کاخ سفید است.

به گزارش ایرنا، به دنبال امتناع ترامپ از محکوم کردن خشونت های برتری طلبان نژادی در ماه اوت کوهن تحت فشار قرار گرفت تا در اعتراض به این رویکرد رئیس جمهوری استعفا دهد. کوهن پیش از آنکه به کاخ سفید برود، نفر دوم بانک «گلدمن ساکس» بود. او یکی از گزینه های ریاست فدرال رزرو نیز بود.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست اخیراً در گزارشی تحلیلی درباره سریال استعفاها و یا اخراج ها در دولت ترامپ نوشت: تاکنون ۳۷ مقام دولتی یا استعفا کرده اند و یا توسط ترامپ از سمت های خود اخراج شده اند. هفته گذشته، «هوپ هیکس» مدیر ارتباطات کاخ سفید و از مشاوران قدیمی ترامپ نیز اعلام کرد که از سمتش استعفا می دهد.

همچنین بخوانید:   استخدام مشاور برای حل مشکل تولید

انتهای خبر/