تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند، سرمایه گذاران بین المللی در حال دور شدن از بازار فلزات گرانبها به خصوص طلا هستند و آمارهای مربوط به فروش سکه طلا در این کشور طی ماه ژوئن به خوبی این مساله را نشان می دهد.

بر اساس این گزارش تحلیلگران کامرز بانک آلمان اعلام کردند: آمارهای رسمی نشان می دهد که در ماه ژوئن تنها ۶ هزار اونس سکه طلا از شرکت یو اس مینت در بازار آمریکا به فروش رسیده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل به شدت کاهش داشته است. فروش سکه طلا در بازار آمریکا از ابتدای امسال تاکنون نسبت به سال قبل در همه ماه ها با کاهش روبرو شده است.

این وضعیت برای سکه نقره از شرکت یو اس مینت نیز مشابه بوده است. فروش سکه نقره در آمریکا در ماه ژوئن بار دیگر به کمتر از یک میلیون اونس رسیده است. آمارهای رسمی نشان می دهد که فروش سکه طلا در آمریکا در شش ماه نخست امسال به ۱۹۲ هزار اونس رسیده که نسبت به سال قبل بیش از ۶۲ درصد کاهش داشته است. این رقم سال گذشته به بیش از ۵۰۱ هزار اونس رسیده بود.

فروش سکه نقره در آمریکا در شش ماه نخست امسال نیز به ۱۲.۲ میلیون اونس رسیده که نسبت به سال قبل ۵۳ درصد کاهش داشته است. کامرز بانک افزود: فروش سکه طلا در آمریکا طی ماه ژوئن نسبت به سال قبل ۹۲ درصد و سکه نقره نیز بیش از ۶۵ درصد کاهش داشته است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی هیچ امیدی نسبت به بهبود وضعیت فروش سکه طلا و نقره در بازار آمریکا در کوتاه مدت وجود ندارد. ادامه روند نزولی قیمت جهانی طلا و نقره در هفته های اخیر نگرانی زیادی را در بین سرمایه گذاران بین المللی به وجود آورده و آنها منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند. قیمت طلا در ماه ژوئن برای نخستین بار از ابتدای سال ۲۰۱۷ با کاهش روبرو شده است.

به نظر می رسد افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال و گمانه زنی های مربوط به متوقف شدن سیاست های انبساطی بانک های مرکزی بزرگ جهان مثل اروپا کانادا و بریتانیا تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.

انتهای مطلب/