کشمکش ها در مورد نقل وانتقال خودرو این روزها به اوج خود رسیده است ، از طرفی مسئولان ناجا و نمایندگان مجلس اعلام می کنند نقل وانتقال باید در مراکز شماره گذاری ناجا صورت گیرد و از طرف دیگر قوه قضائیه سند رسمی را معتبر می داند و حق را به سردفترداران می دهد .

بیش از ۷۱ درصد از شرکت کنندگان در یک نظرسنجی در پاسخ به این سؤال که امور اداری و قانونی نقل وانتقال خودرو بهتر است در کجا انجام شود؟ مراکز شماره گذاری ناجا را برای نقل وانتقال انتخاب کردند .

برنامه پایش شبکه یک در نظرسنجی شب گذشته خود از مردم پرسید : به نظر شما امور اداری و قانونی نقل وانتقال خودرو بهتر است در کجا انجام شود؟ ۱- دفاتر اسناد رسمی ۲- مراکز شماره گذاری ناجا ۳- هر دو مورد (وضع موجود)

در پایان این نظرسنجی که جامعه آماری آن بیش از ۴۱ هزار نفر از مردم بود ، حدود ۷۲ درصد از شرکت کنندگان با انتخاب گزینه دوم ، اعلام کردند که امور اداری و قانونی نقل وانتقال خودرو باید در مراکز شماره گذاری ناجا انجام شود .

همچنین ۲۰.۸۸ درصد از شرکت کنندگان دفاتر اسناد رسمی را انتخاب کردند و ۷.۲۴ درصد نیز به ماندگار شدن وضع موجود رأی دادند .

در بخش دیگری از برنامه پایش سرهنگ مهدی قدمی رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی نیروی انتظامی در گفتگو با برنامه پایش در رابطه باعرضه اجناس قاچاق در بازار گفت : با توجه به اینکه در سال های گذشته زیرساخت ها ایجاد نشده امکان تشخیص کالای قاچاق در بازار و در زمان عرضه وجود ندارد . در قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا مصوب سال ۹۲ و طبق ماده ۱۳ این قانون وزارت صنعت ، معدن و تجارت مکلف شده با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق و سایر دستگاه ها سامانه هایی را برای شناسایی کالای قاچاق ایجاد کند .

سرهنگ قدمی افزود: در آن قانون مصوب شده بود که وزارت صنعت ، معدن و تجارت ۳ ماه وقت دارد آیین نامه اجرایی آن قانون را بنویسید ولی تاکنون این وزارتخانه هیچ گونه اقدامی نکرده است .

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت : نیروی انتظامی هیچ گونه برنامه برای برخورد باعرضه کنندگان کالای قاچاق ندارد و برخورد با کالای قاچاق در سطح عرضه وظیفه وزارت صنعت ، معدن و تجارت است .

انتهای خبر/