محمدرضا مرتضوی در پانزدهمین جشنواره تولید ملی، افتخار ملی اظهار کرد: ما تولیدکنندگان مثل برخی نیستیم که تا اتفاقی بیفتد برویم کانادا، ما هنوز این شرافت و اهتمام ملی را داریم که به احترام کسانی که به‌عنوان کارگر با ما کارکرده‌اند، کنارشان باقی بمانیم و تا زمانی که به خاطر بدهی زندان نرویم کار تولید را رها نمی‌کنیم. کار ما تولیدات و شغل ما کارآفرینی است، ما نباید به مسئولان اجازه بدهیم وقتی پشت تریبون قرار می‌گیرند نقش اپوزیسیون را بگیرند و از وضع موجود انتقاد کنند، ما تولیدکنندگان باید تا نفس آخر بجنگیم و تا آخر به این کار ادامه می‌دهیم و سیلی می‌خوریم و زندان می‌رویم و ماشین خوب سوار می‌شویم و لباس خوب می‌پوشیم ولی کار می‌کنیم.

نظام بانکی تلاش می‌کند تا آنجا که می‌تواند به تولید پول ندهد، چون سود آن پایین است، پول بانک‌ها می‌شود پاساژ که عمدتاً پوشاک خارجی می‌فروشند، تمام مارک‌های بنجل خارجی در این پاساژها فروخته می‌شود، به بانک‌ها توصیه می‌کنم که این مسیر، مسیر ورشکستگی ملی است و راه نجات کشور تولید و اشتغال است. نکبت بیکاری پشت در خانه‌های شماست و این معضل اجتماعی اگر توجه نشود به مشکل اساسی کشور تبدیل می‌شود و برای حمایت از تولید باید به‌پا خاست، اگر می‌خواهید این نکبت و عفریت را زنجیر کنید، باید فکری به حال تولید کشور شود، مشکل تولید کشور هنوز رفع نشده است.

مرتضوی افزود: وقتی نمی‌توانید مالیات بگیرید و صندوق الکترونیک در همه فروشگاه‌ها نصب کنید، خنجر را برمی‌دارید و به تولید ضربه می‌زنید، نظام قضایی باید با مدیران خاطی برخورد کند. سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند طلب خود را از دولت بگیرد چاقو را برمی‌دارد و به جان تولید می‌افتد. ما از قوه قضاییه برای از بین بردن این عفریت و زنجیر کردن آن انتظار حمایت داریم، البته قوای مقننه و مجریه هم باید وارد عمل شوند، یک نفر در قوه قضاییه باید پناه ما تولیدکنندگان باشد، هیچ‌یک از بدهی‌های ما ناشی از سوء مدیریت ما نیست، مشکل ما سود بانکی بالای ۳۰ درصد است که تولید را با مشکل مواجه کرده است.

همچنین بخوانید:   موج مخالفت  با نسخه جدید طرح کارورزی

انتهای خبر/