استفاده از شبکه اجتماعی به اشتراک‌گذاری عکس اینستاگرام برای پیشبرد کسب و کارها و مشاغل مختلف روزبه‌روز در حال افزایش است و به‌تازگی رکورد جدیدی در این زمینه به ثبت رسیده است. در حال حاضر ۲۵ میلیون کسب و کار در اینستاگرام در حال فعالیت است و انتظار می‌رود این روند در ماه‌های آینده سرعت بیشتری بگیرد.

اینستاگرام پیش‌بینی کرده که تعداد کاربرانش تا سال آینده میلادی یعنی سال ۲۰۱۸ به بیش از یک میلیارد نفر برسد. اینستاگرام در مالکیت فیس‌بوک است که تعداد کاربران خود این شبکه اجتماعی نیز به حدود دو میلیارد نفر می‌رسد. اینستاگرام می‌گوید برای جشن گرفتن ثبت رکورد فعالیت ۲۵ میلیون کسب و کار در این شبکه اجتماعی قصد دارد امکانات تازه‌ای را ظرف چند هفته آینده در اختیار صاحبان مشاغل قرار دهد.

تا شش ماه قبل تعداد مشاغل فعال در اینستاگرام کمتر از ۱۰ میلیون مورد بود که در ماه جولای به ۱۵ میلیون مورد و حالا به ۲۵ میلیون مورد افزایش‌یافته است. بخش عمده مشاغلی که در اینستاگرام صفحه دارند را کسب و کارهای کوچک تشکیل می‌دهند. بر اساس آمار موجود ۸۰ درصد از کاربران اینستاگرام حداقل یکی از صفحات مربوط به کسب و کارها را در این شبکه اجتماعی دنبال می‌کنند. تعداد افراد دنبال کننده در مورد مشاغل موفق به ۲۰۰ میلیون نفر هم می‌رسد.

انتهای خبر/