مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: نیمی از ظرفیت صندلی های اتوبوس های کشور خالی است. حمیدرضا شهرکی ثانوی اظهار کرد: این امر سبب کاهش میزان بهره‌وری در صنعت حمل و نقل مسافر می شود و باید تلاش کنیم با ارتقای سطح خدمات، رضایت مسافران را جلب کنیم. اکنون بهره وری در شرکت‌های اتوبوسرانی و جابه‌جایی مسافر پایین است و با وجود سرمایه‌گذاری زیاد، بهره وری مورد انتظار حاصل نمی‌شود.

وی به اجرای طرح برندسازی شرکت های مسافری اشاره کرد و گفت: در طرح برندسازی یا نمانام سازی تلاش داریم تا علاوه بر ارتقای خدمات به مسافران، فعالیت شرکت ها نیز اقتصادی شود و بهره وری ارتقا یابد. در این طرح شرکت های مسافری زیر نظر چند شرکت خاص با برند خاص فعالیت می کنند و مکلف هستند با نام و برند خاص خدمات رسانی داشته باشند.

در فاز نخست این طرح، اطلاعات کامل از وضعیت ناوگان حمل و نقل مسافر، رانندگان و بغل نویسی و یکسان‌سازی تابلوهای شرکت‌ها و اصلاح بلیت ها در دستور کار قرار دارد که تاکنون ۷۰ درصد از کار در این زمینه انجام شده است. رتبه بندی شرکت ها و نظارت درون شبکه ای از دیگر اقداماتی است که در این طرح پیگیری می‌شود. در این طرح، شرکت ها خود اقدامات مربوط به آمورش را بر عهده دارند. طرح برندسازی در این مرحله اتوبوس های حمل و نقل عمومی را زیر پوشش قرار می‌دهد و ناوگان مینی‌بوس و سواری کرایه در مرحله بعد قرار دارد.

انتهای خبر/