محمدرضا مرتضوی دبیرخانه صنعت معدن و تجارت ایران با اشاره به بیماری مزمن تولید کشور، اظهار کرد: کسانی که در حوزه تولید فعالیت می‌کنند، باید حجم زیادی از مشکلات را تحمل کنند. وی ادامه داد: تمام تولیدکننده‌ها تاآخرین‌نفس در جایگاه تولید باقی می‌مانند و به کشور خدمت می‌کنند اما در این میان بانک‌ها برخلاف تمام بخشنامه‌هایی که به آن‌ها اعلام می‌شود عمل کرده و هیچ‌گونه حمایتی را از حوزه تولید و صنعت نمی‌کنند.

مرتضوی یادآور شد: مسیر کنونی بانک‌های ما بر اصل ورشکستگی ملی استوار بوده، بنابراین تنها راه نجات و برون‌رفت کشور از این بحران، تولید و اشتغال است. وی با اشاره به تهدید بحران‌های اجتماعی در اثر بیکاری بیان کرد: همه باید برای احیای تولید و کارخانه‌های تعطیل‌شده تلاش کنیم تا چرخ زندگی کارگران دوباره به چرخش درآید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران جوان، دبیرخانه صنعت معدن و تجارت بابیان اینکه مشکلات تولید رفع نشده است، گفت: احیای تولید ملی نیاز به عزم همگانی دارد، چراکه هر کس در دستگاه اجرایی به مشکل برمی‌خورد، تاوانش را از تولید می‌گیرد. وی ادامه داد: چرا دستگاه‌هایی که مالیات دریافت می‌کنند به‌جای اینکه کمبودهای منابع خود را با فرار کنندگان مالیاتی جبران کنند، از جان ضعیف تولید مایه می‌گذارند؟

به گفته وی؛ سازمان تأمین اجتماعی برای جبران بدهی‌های خود، همیشه تولید را جریمه می‌کند. وی در خاتمه گفت: در بودجه ۹۷ سهم تولید بسیار ناچیز در نظر گرفته‌شده است که در وضعیت کنونی این مسئله به‌هیچ‌عنوان مطلوب نیست. تولیدکننده‌ها در شرایط کنونی در برابر تمام ناملایمات اقتصادی ایستاده‌اند و نیاز به حمایت دارند.

انتهای خبر/

نظر شما چیست؟
۰
۰