مدیرعامل سازمان شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک گفت: صنایع کوچک توانایی زیادی برای رقابت در بازار با کالاهای خارجی را ندارند. صادق نجفی، اظهار کرد: باید بپذیریم همه مشکلات تولید مربوط به دولت نیست و باید بخش خصوصی هم به رفع موانع و مشکلات به وجود آمده از سمت خود بپردازد.

وی بابیان اینکه بیش از ۶۰ درصد واحدهای تولیدی توسط کارآفرینان احداث‌شده‌اند، افزود: اکنون در کشور ۸۵ هزار واحد تولیدی وجود دارد که حدود ۵۱ هزار واحد تولیدی فعال هستند. نجفی با اشاره به ۱۶ هزار تقاضای جدید برای احداث واحدهای تولیدی، گفت: این نشان می‌دهد درصورتی‌که شرایط محیا باشد، تولید می‌تواند رونق بگیرد و همه مشکلات مربوط به کمبودهای مالی نیست.

نود اقتصادی: نجفی تصریح کرد: بخش عظیمی از مشکلات ما حلقه‌های مفقودی است که نتوانسته زنجیره تولید را به‌درستی به هم متصل کند و از آن جمله می‌توان به جدایی تولید از بازار اشاره کرد. معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به اینکه ۹۰ درصد صنایع کشور، صنایع کوچک هستند، گفت: صنایع کوچک توانایی زیادی برای رقابت در بازار با کالاهای خارجی را ندارند.

وی یادآور شد: اکنون زمان آن رسیده تا همه مدیران در سطوح مختلف کشور برای احیای تولید بپا خیزند و نیاز به مدیران ریسک‌پذیر بیشتر از همیشه احساس می‌شود. نجفی افزود: آمادگی خود را برای حمایت از صنایع کوچک اعلام می‌کنیم و در حال فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای فروش و حتی صادرات کالاهای تولیدی آن‌ها هستیم.

انتهای خبر/