کاهنی در مراسم افتتاح نمایشگاه دایمی محصولات صنایع الکترونیک اظهار داشت: منابع مالی به درستی در اختیار صندوق‌های حمایت کننده قرار نمی گیرد، در مقابل این منابع در اختیار بانک صنعت و معدن قرار می گیرد که ادعا می کند یک بانک تخصصی است،اما حتی نمی تواند خازن و مقاومت را از یکدیگر تشخیص دهد.

وی این سوال را مطرح کرد که منابع مالی وجود دارد اما نمی دانیم کجاست و چرا به ما که داریم کار می کنیم، نمی رسد؟

این فعال صنایع الکترونیک با تأکید بر اینکه منابع مالی به درستی به صندوقهای تخصصی ارجاع نمی شود، گفت: رقبای چینی و آلمانی ما با تسهیلات ۱.۴ درصدی فعال هستند در حالی که سود تسهیلات در ایران برای صنایع اسماً ۱۸ درصد و عملا ۴۳ درصد است.

کاهنی با بیان اینکه برای اشتغالزایی باید به صنایع الکترونیک هم مانند صنعت فولاد توجه شود، خطاب به رحمانی قایم مقام وزیر صنعت در تولید گفت: برای برخورداری از حمایت وزارت صنعت نامه ای به شما زدیم که تا به امروز توجهی نکردید. یک زمانی موضوع آمایش سرزمین مطرح و مد شد، یک زمانی بنگاه های زودبازده و در حال حاضر هم بحث دانش بنیان بودن تبدیل به مد روز شده است. بهتر است این الفاظ را کنار بگذاریم و به جایش کار کنیم.

اوضاع صنایع خوب نیست، مالیات را به موقع می گیرند اما وقتی می خواهیم کاهش نیروی کار دهیم نامه محرمانه از وزارت اطلاعات برایمان می آید. نرخ سود تسهیلات آن چیزی نیست که در رسانه‌ها اعلام می شود، در این مورد سرمان کلاه رفته است.

ریاحی یکی دیگر از فعالان صنایع الکترونیک نیز در این مراسم با بیان اینکه شعارهای مطرح شده در مورد حمایت از اشتغال و تولید عملی نشده است، گفت: صنعت در حال مردن است، در زمینه سیستم مالیاتی و بانکی مشکلات زیادی وجود دارد و وزارت صنعت نیز فقط به صدور مجوزهای فعالیت می پردازد در حالی که باید برای رفع آن مشکلات نیز اقدام کند.

انتهای خبر/فارس