آخرین مطالب کسب و کار

شکایت گوگل از اوبر

اسفند ۹, ۱۳۹۵ | اخبار, اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات

آلفابت که شرکت مادر تخصصی گوگل محسوب می‌شود، اخیراً مدعی شده اوبر اسرار تجاری آن در مورد ساخت خودروهای خودران وایمو را دزدیده و به علت نقض حق اختراعات ثبت شده آلفابت مستحق محکومیت و پرداخت غرامت است.

اما اوبر هدف از طرح این ادعاهای بی‌اساس را کند کردن روند حرکت یک رقیب توصیف کرده است. اوبر در روزهای اخیر به علت طرح اتهاماتی از سوی برخی کارکنان زن سابق خود در مورد آزار جنسی مدیران ارشدشان روزهای بدی را سپری می‌کند و بسیاری از کاربران مشغول اعتراضات تند به این شرکت هستند.

اوبر می‌گوید در مورد تمامی این اتهامات قاطعانه از خود دفاع خواهد کرد و در دادگاه پاسخگوی آن‌ها خواهد بود. آلفابت می‌گوید اطلاعات به سرقت رفته مربوط به شیوه طراحی خودروی خودران گوگل است و از این اطلاعات در طراحی سیستمی موسوم به LiDAR در خودروی خودران ساخت اوبر استفاده شده است.

سیستم LiDAR به خودروهای خودران کمک می‌کند محیط اطرافشان را شناسایی کنند و با موانع موجود اعم از دیگر خودروها، عابران پیاده، اشیا و … برخورد نکنند. گوگل می‌گوید شش سال وقت صرف طراحی و توسعه سیستم LiDAR کرده و حالا اوبر ویژگی‌های آن را از طریق برخی کارکنان سابق گوگل به دست آورده است.

انتهای خبر/

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *