AMD این روزها اصلا حال و روز خوشی ندارد. اینتل و انویدیا به عنوان رقبای این شرکت در حوزه ساخت CPU و کارت گرافیکی، بازار را تحت سلطه خود درآورده اند و شرایط بسیار سختی را برای AMD رقم زده اند.

بر همین اساس این شرکت امروز اعلام کرد که در راستای کاهش هزینه ها، قصد دارد تا ۵ درصد از نیروی انسانی خود را تعدیل نماید. علاوه بر این موضوع مدیران AMD گفته اند که بر روی روش های دیگر جهت مدیریت هزینه های نیز تمرکز خواهند کرد. تغییر ساختار شرکت، ادغام کردن دفاتر و برون سپاری پروژه های IT از جمله راه هایی هستند که قرار است AMD را از غرق شدن نجات دهند.

AMD در حال حاضر ۹۷۰۰ کارمند دارد که با اخراج ۵ درصد از آنان، این عدد به ۹۲۰۰ نقر کاهش پیدا می کند. این اقدام در سال ۲۰۱۵ تنها ۹ میلیون دلار از هزینه های شرکت کم می کند، اما تا پایان ۲۰۱۶ رقمی بالغ بر ۵۸ میلیون دلار را در حساب های AMD نگه خواهد داشت. شایان ذکر است که این شرکت روزگاری ۲۰ هزار کارمند را در استخدام خود داشت.

هرچند ۶۷ میلیون دلار عدد قابل توجهی به حساب می آید، اما واقعیت این است که چنین رقمی در مقابل ضرر صدها میلیون دلاری AMD، نمی تواند دردی را دوا کند.

پردازشگر های گرافیکی ۱۶ نانومتری AMD قرار است در سال ۲۰۱۶ به بازار عرضه شوند و این موضوع می تواند تا حدودی اوضاع شرکت را بهبود بخشد. هرچند که در این مورد نیز نمی توان با قطعیت سخن گفت و شاید کار به جایی رسد که مدیران شرکت سرانجام به پیشنهاد خرید مایکروسافت جواب مثبت دهند.
انتهای پیام/عصر ما