کفش بلا در سال ۱۳۴۵ تأسیس شد و در حال حاضر باسابقه‌ای نزدیک به ۵۰ سال با اجرای مأموریت‌های مختلف در حال فعالیت است. مدیر توسعه بازار کفش بلا گفت: کفش بلا مشتمل بر ۱۲ شرکت صنعتی و بازرگانی بود که در سال‌های پس از انقلاب و وقوع جنگ تحمیلی، براثر مسائل اقتصادی و همین‌طور نابسامانی مالکیتی که گریبان گیر این شرکت شد، تعداد شعب آن از ۱۰۰ شعبه فروشگاهی به ۳۵ شعبه رسید؛ این رکود منجر به ایجاد افت شدید در شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) و تعدیل چندباره کارکنان و درنهایت از دست دادن میزان قابل‌توجهی از سهم بازار کفش بلا شد.

محسن محمدیان گفت: شهریورماه ۱۳۹۴ که بحران به اوج خود رسیده بود مالکیت کفش بلا دست به تغییرات مدیریتی زد که این خود یک نقطه عطف در چرخه حیات بلا محسوب می‌شود؛ تیم مدیران جدید با تسلط نسبی بر بحران و پوشش اشکالات اولیه، اقدام به برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی کردند؛ رقابت مؤثر در بازار و احیای دوباره برند بلا ازجمله برنامه‌های اولیه تیم مدیریتی جدید محسوب می‌شد.

در حال حاضر مجموعه کفش بلا با بازگشایی مجدد چندین شعبه، یک شبکه فروشگاهی گسترده و قدرتمند با ۴۶ شعبه فعال در سراسر کشور است. وی با اشاره به راهبردهای جدید مدیریتی بیان کرد: توسعه بازار، توسعه محصول، نفوذ در بازار و یا تنوع یکی از انواع راهبردهای پیشرو محسوب می‌شد که درنهایت برای تحقق آن‌ها و با نگاه بازاریابی مدرن، بخش‌بندی جدید مشتریان بلا انتخاب شد و بازار هدف نوین شناسایی و تلاش شد تا شرکت در موقعیت جدید جایگاه‌یابی شود.

همچنین بخوانید:   اکثریت تیم اقتصادی در کابینه دوازدهم به جز وزیر اقتصاد!

اقدامات اجرایی از برنامه توسعه، در پنج فصل دسته‌بندی شد و شرکت تدریجاً در مسیر توسعه قرار گرفت. البته لازم است هرگاه در مورد توسعه صحبت می‌کنیم به مفهوم رشد و تفاوت آن با توسعه اشاره کنیم؛ در ادبیات مدیریتی، رشد یک مفهوم صرفاً کمّی است که امکان عقب‌گرد دارد اما توسعه یک مفهوم کیفی و کمّی است که بازگشت‌ناپذیر بوده و می‌تواند صعود را تضمین کند؛ محورهای پنج‌گانه تحول برند بلا طبعاً اقداماتی از جنس توسعه است که می‌تواند دوام و پیشرفت این شرکت را حتی در بحران‌های بعدی ضمانت کند. علاوه بر توسعه جغرافیایی و افزایش تعداد شعب، ارتقای کیفیت مواد اولیه محصولات، تأمین کالای به‌روز و جوان‌پسند و توجه به طرح‌های ‌روز، قیمت‌گذاری حداقلی متناسب با شرایط اقتصادی جامعه، راه‌اندازی خدمات پس از فروش و چندین راهبرد دیگر ازجمله تلاش‌های مدیران و کارکنان کفش بلا برای تأمین رضایت مشتریان است و ظاهراً قرار است کفش بلا در اسفندماه امسال نیز یک غافل‌گیری خوشحال‌کننده دیگر برای مصرف‌کنندگان داشته باشد.

کفش بلا توانسته از شهریور ۱۳۹۴ تاکنون ۱۰۰ درصد افزایش سودآوری داشته باشد و در حال حاضر ۲۱ شعبه در استان تهران و ۲۵ شعبه در سایر استان‌ها دارد.

انتهای خبر/