سید جعفر خورشاد مدیر پیام‌رسان بومی سروش در پیگیری اجرایی شدن وعده تسهیلات ۵ میلیارد تومانی ویژه پیام‌رسان‌های داخلی، اظهار داشت: اقدامات اجرایی این مصوبه بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گذاشته شده است که به عنوان یکی از ذی‌نفعان این مصوبه برای دریافت این تسهیلات درخواست دادیم و مراحل پایانی اختصاص تسهیلات را می‌گذرانیم که پیش از پایان سال این تسهیلات را دریافت کنیم.

وی گفت: ویژگی متفاوت این تسهیلات ویژه نسبت به تسهیلات معمولی، تسهیل در وثایق و ضمانت تسهیلات است که در حالت معمولی دریافت این مبلغ تسهیلات نیازمند ضمانت‌نامه ملکی یا اعتبار زیاد است که در تسهیلات ویژه پیام‌رسان‌ها، سطح ضمانت به سفته کاهش پیدا کرده که سفته‌ها باید توسط ضامنین معتبر امضا شود.

مدیر پیام رسان بومی سروش گفت: اگرچه با پذیرفتن سفته، شرایط ضمانت بسیار تسهیل شده اما پیدا کردن ضامنی که پشت سفته را امضا کند هنوز برای برخی شرکت‌ها که سرمایه‌گذار معتبر ندارند سخت است. خورشاد درباره سود تسهیلات ویژه پیام رسان‌ها، تصریح کرد: سود این تسهیلات ۸ درصد با بازپرداخت ۳ ساله است و در نتیجه ۳ سال بعد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سود باید پرداخت کنیم. اگر قصد داشتیم تسهیلات ۸ درصدی را در ساخت و ساز هزینه یا در بانک سپرده کنیم و سود بگیریم ۸ درصد بسیار خوب است اما کار تولیدی می‌کنیم و هنوز به سوددهی نرسیده‌ایم.

وی اضافه کرد: طبق اطلاعی که از دو هفته پیش دارم ۴ شرکت دیگر نیز مانند ما برای دریافت این تسهیلات درخواست داده بودند که در آن زمان هیچکدام این تسهیلات را دریافت نکرده بودند. خورشاد خاطرنشان کرد: مسئولین شعبه مربوطه پست‌بانک در وزارت ارتباطات که متولی پرداخت این تسهیلات هستند علیرغم اینکه هیچ آشنایی با ما نداشتند اما بسیار دلسوزانه پیگیر امور بودند.

همچنین بخوانید:   داستان تلخ بتن‌ریزی در قلب رآکتور آب‌سنگین اراک

به نقل از فارس، ۲۶ ام دی‌ماه امسال سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی از ابلاغ مصوبه شورای عالی فضای مجازی درباره حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی خبر داد و گفت: دیروز این مصوبه ابلاغ شد که به‌وسیله آن وام بدون بهره تا سقف ۵ میلیارد تومان بدون ضمانت‌نامه سخت و با سفته به تمامی پیام‌رسان‌های داخلی داده می‌شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: در حال حاضر برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی به تمامی آنها مکان و تخفیف پهنای باند داده شده است که هزینه استفاده مردم از پیام‌رسان داخلی با یک‌سوم تعرفه عادی محاسبه می‌شود. وی ادامه داد: همچنین ۵ پیام‌رسان منتخب را اعلام کرده‌ایم که اکنون شاید اعلام اسامی آنها صلاح نباشد اما مردم آنها را می‌شناسند.

انتهای خبر/