طبق پیش‌بینی تحلیلگران، درآمدهای شرکت سامسونگ در سه‌ماهه نخست سال جاری ۲۰۱۸ میلادی کاهش قابل‌ملاحظه‌ای می‌یابد. بااینکه سامسونگ در سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی به رکورد بی‌سابقه‌ای درزمینهٔ فروش محصولاتش و کسب درآمد دست‌یافت اما حالا برآوردها نشان می‌دهند که این روند در سه‌ماهه نخست سال جاری ۲۰۱۸ میلادی ادامه نخواهد داشت.

می‌توان گفت که بخش اعظمی از درآمدهای سامسونگ از تولید و عرضه پنل های اولد برای شرکت آمریکایی و رقیب اپل به دست می‌آمد که حالا اپل تصمیم گرفته است تولید پنل های اولد را به غول‌های تکنولوژی دیگری به‌جز سامسونگ بدهد. اپل با این کار قصد دارد که یکی از بزرگ‌ترین رقبای قدرتمند خود را که بیشترین سهم در بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده است را از میدان رقابت با خود به درکند و موجب شود درآمد و موفقیت‌های رقیبش، سامسونگ کاهش قابل‌توجهی پیدا کند.

به گزارش ایسنا، از دیگر بخش‌هایی که برای این غول تکنولوژی سوددهی بالایی دارد، بخش سامسونگ موبایل است که داده‌های منتشرشده و برآوردها حاکی از آن است که سود عملیاتی سامسونگ به دلیل عرضه گوشی هوشمند و پرچم‌دار گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس حدوداً ۲۱ درصد افزایش خواهد یافت. ولی بااین‌حال تحلیلگران بر این باورند که کاهش تولید پنل های اولد برای آیفون ۱۰ اپل تأثیر بسیار بیشتری بر روی درآمد و سودهای عملیاتی سامسونگ خواهد گذاشت.

انتهای خبر/