محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو در برنامه چوب‌خط شبکه افق بابیان این‌که جمع‌بندی جلسه علنی صبح مجلس این بود که باید برای جلوگیری از تلاطم بازار ارز چارچوب مشخصی معین شود، گفت: شرایط کنونی اقتصاد کشور توان چنین نوساناتی را ندارد.

وی بابیان این‌که نمایندگان مجلس، شخص وزیر و بسیاری از دولتی‌ها به‌استثنای چند نفر به این مطلب اذعان داشتند، گفت: با توجه به مؤلفه‌های اقتصادی به‌راحتی می‌توانستیم به چنین نوسانی فائق بیاییم اما سوء مدیریت مشهود بانک مرکزی مانع چنین موردی شد.

پور ابراهیمی ابراز کرد: در جلسه‌ای که با رئیس بانک مرکزی و رئیس اقتصاد داشتیم به چارچوب مشخصی رسیدیم، اما شب آن روز دولتی‌ها در جلسه بین خود چارچوب متفاوتی را بیان کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اظهار این‌که درنهایت قرار شد که جمع‌بندی بین دولتی‌ها و نمایندگان مجلس صورت گیرد، گفت: فردا صبح قرار است کمیته تخصصی متشکل از معاون ارزی بانک مرکزی، معاونت ارزی وزارت اقتصاد و وزارت صنعت، معدن و تجارت با مجلس تشکیل شود و در این مورد ورود تخصصی پیدا کند.

وی گفت: این‌که اگر برای ساماندهی بازار ارز بانک مرکزی قانون جدید را خواسته باشد حتماً از دولت به‌صورت لایحه درخواست خواهد شد که آن را تقدیم مجلس کند و در فوریتی به آن رأی داده شود. پور ابراهیمی در پاسخ به این سؤال که مبنا در چارچوب موردنظر مجلس همان قیمت دولتی‌ها خواهد بود، خاطرنشان کرد: اما نحوه ورود به بازار ارز به‌شکلی که اکنون دولت مطرح می‌کند غیرمنطقی است و باید اصلاح شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به راه‌کارهای چگونگی شناسایی افرادی که بیش از ۱۰ هزار دلار دارند نیز افزود: این موضوع مورد تأیید ما نیست و دولت آن را مطرح کرده است و چگونگی اجرای آن را نیز دولت باید پاسخ بدهد.

انتهای خبر/